Polecamy...

Kalendarz imprez i wydarzeń w Energylandi

18 czerwca 2020

Na wszystkich spragnionych niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy czeka z otwartymi bramami park rozrywki Enerylandia w miejscowości Zator. Tutaj na gości czeka niekończąca się wręcz oferta barwnych i fascynujących atrakcji. Park otwarty jest niemal cały rok, zarówno w sezonie letnim i jesiennym. Jednak godziny otwarcia zmieniają się w zależności od pory roku.

Park poza dostępnymi na co dzień atrakcjami oferuje specjalne, cykliczne wydarzenia. W ciągu roku kalendarzowego jest ich kilka i zawsze ogłaszane są z wyprzedzeniem na stronie internetowej organizatora. Bilety można nabyć z wyprzedzeniem i warto, gdyż ich pula jest ograniczona w zależności od wielkości imprezy i zainteresowania.

Lato w Energylandii

W sezonie wysokim park Energylandia jest czynny codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10 – 20. Sezon letni rozpoczyna się pod koniec czerwca po dniu 23 czerwca i trwa nieprzerwanie do 2 września. Jednak oficjalną datą rozpoczęcia działalności w sezonie jest 2 kwietnia, wtedy park otwarty jest od 10 do 18. W sezonie wysokim organizowana jest coroczna impreza i pierwsza w kalendarzu wydarzeń parku rozrywki – Beach Party. Wydarzenie stanowi jednocześnie uczczenie kolejnych urodzin parku. Beach Party odbywa się w połowie lipca i właśnie wtedy godziny pracy parku ulegają zmianie – park czynny jest do północy. Jednak nie jest to jedyne Beach Party w roku, gdyż druga edycja odbywa się w sierpniu w święto Wniebowzięcia Marii Panny. Bilety na wydarzenie kosztują 59 zł (normalny) lub 34 zł (ulgowy dla osób poniżej 140 cm wzrostu).

Wiosenny powiew i jesienne liście

Wiosna w Energylandii przynosi ze sobą wyjątkowy czas. Trwa wtedy „Magic Time”, a godziny otwarcia parku są inne od tych w sezonie letnim. To samo tyczy się okresu jesiennego. W kwietniu park, oprócz dnia oficjalnego rozpoczęcia sezonu, otwiera się kilkakrotnie na parę dni. Między dniem 6-8, 13-15, 20-22 oraz 27-30 czynny jest od 10 do 18. W następujących miesiącach – maj oraz większa część czerwca jest czynny codziennie w tych samych godzinach, co w kwietniu. Z początkiem czerwca w parku ma miejsce impreza z okazji dnia dziecka - w dniach 1-3 czerwca świętowane jest Kinder Party. Jesienią natomiast, a konkretnie od września, park nieczynny jest w poniedziałki. Więcej, funkcjonuje w skróconych po sezonie letnim godzinach – od 10 do 18. „Złota Polska jesień” jest ostatnim okresem przed przerwą zimową, w którym park jeszcze funkcjonuje. Wtedy czynny jest w październiku w dniach 4-7, 11-15, 18-21, 25-28. Dodatkowo w trakcie dwóch ostatnich ze wspomnianych przedziałów dni (18-21 i 25-28) w parku trwa Halloween Time i organizowana jest specjalna impreza z okazji Halloween. Impreza odbywa się 27 października, a park nie zamyka się o godzinie 18, lecz dopiero o północy. Bilety na Halloween Party dostępne są w przedsprzedaży internetowej oraz w kasach biletowych i kosztują 50% ceny po godzinie 18. Każdy klient ma możliwość uczestniczenia w zabawie halloweenowej, jako że jest to impreza towarzysząca Halloween Time.

Chłodne dni

Park od listopada jest nieczynny i trwa przerwa zimowa, w której trakcie dokonuje się przeglądów i napraw, a także szykuje się nowe atrakcje na przyszły sezon. To czas na nowe pomysły, które będą miały okazję zachwycić widzów i gości w kolejnym sezonie, już od kwietnia.

Kalendarz wydarzeń i godzin otwarcia jest na bieżąco aktualizowany na stronie parku rozrywki, więc zawsze można sprawdzić z odpowiednim wyprzedzeniem, co się szykuje w danym okresie na terenie parku.

To może Cię zainteresować