Polecamy...

Bon turystyczny – wykorzystaj go w Energylandii

3 czerwca 2021

Rok szkolny dobiega końca i już niebawem rozpoczniemy długo wyczekiwane wakacje. Przed nami czas wspólnych rodzinnych wyjazdów, odpoczynku od codziennego zabiegania i radosnych chwil w gronie najbliższych. Już teraz warto więc pomyśleć o zrealizowaniu bonu turystycznego. Jak wykorzystać bon podczas zbliżających się wakacji? Na przykład wybierając się na wycieczkę do parku rozrywki. A jeśli park rozrywki, to tylko Energylandia!

Czym jest bon turystyczny i jak go aktywować?

Bon turystyczny to rodzaj wsparcia finansowego dla polskich rodzin uruchomionego w związku z trudną sytuacją gospodarczą spowodowaną epidemią choroby zakaźnej wywołanej przez nowo odkrytego wirusa COVID-19. To także forma promocji oraz wsparcia rodzimej branży turystycznej, znacząco osłabionej przez skutki trwającej od wielu miesięcy pandemii. Świadczenie w formie bonu przysługuje wszystkim rodzinom, które biorą udział w programie 500+ lub pobierają dodatek wychowawczy. Bon turystyczny wynosi jednorazowo 500 zł i jest przyznawany na każde dziecko w rodzinie, które nie ukończyło 18 roku życia. Beneficjentami programu będą również wszystkie dzieci urodzone do 31 grudnia 2021 roku – czyli również te urodzone w okresie jego obowiązywania. Jako uzupełnienie świadczenia podstawowego rodzice bądź opiekunowie dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności otrzymują dodatkowe pieniądze w formie bonu w wysokości 500 zł – czyli łącznie 1000 zł. Aby skorzystać z bonu należy założyć konto na platformie ZUS-PUE, wybrać zakładkę – Ogólny, a następnie – Polski Bon Turystyczny. Bon ma formę dokumentu elektronicznego zachowującego swoją ważność do 31 marca 2022 roku. Można go aktywować w dowolnym momencie, nawet dzień przed planowanym wyjazdem. Co ważne: bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani żadne inne środki płatnicze.

Za jakie usługi można płacić bonem turystycznym?

Za pomocą bonu turystycznego można zapłacić za usługi hotelarskie oraz imprezy turystyczne odbywające się na terenie kraju. Świadczenie można też przeznaczyć za opłacenie jednodniowej wycieczki wraz ze wszystkimi atrakcjami, np. pobytu w parku rozrywki. Listę podmiotów akceptujących wakacyjny bon turystyczny znajdziemy na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Zrealizuj bon turystyczny w Energylandii!

Szukasz ciekawego miejsca do zrealizowania bonu turystycznego w te wakacje? Świetną opcją może być rodzinny wypad do Energylandii. W sezonie 2021 Energylandia umożliwia wykorzystanie bonu turystycznego na rodzinny zakup biletów do parku rozrywki. Dodatkowo istnieje też możliwość wykorzystania bonu przy zapłacie za wycieczkę szkolną dziecka. W Energylandii wspólnie przeżyjecie niezapomnianą przygodę wśród fantastycznej atmosfery i wspaniałych atrakcji. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!

Jak zrealizować bon turystyczny w Energylandii?

Zgodnie z ustawą bonu turystycznego nie można zrealizować na zakup samych biletów wstępu. W związku z tym aby wykorzystać bon wakacyjny w Energylandii należy zakupić tzw. usługę łączoną, tj. bilet wstępu + usługę (np. bilet + kupon na posiłek, bilet + nocleg, bilet + kupon na posiłek + nocleg). Ponadto w zestawie kupowanych biletów musi znaleźć się bilet dla dziecka, którego dotyczy bon. Warunkiem wykorzystania bonu turystycznego w Energylandii jest także wypełnienie „Umowy o udział w imprezie turystycznej” (formularz trzeba pobrać ze strony Energylandii, wydrukować, wypełnić, własnoręcznie podpisać i dostarczyć do specjalnie oznaczonych kas biletowych). Dokument wypełnia osoba, która składała wniosek do ZUS.

To może Cię zainteresować