Polecamy...

Koszt wyprawy do Energylandi dla całej rodziny

6 sierpnia 2020

​Lato to doskonały okres do aktywnego spędzania czasu. W słoneczne dni najlepiej przebywać na zewnątrz. Jednym z ciekawszych pomysłów na niezapomnianą przygodę w towarzystwie najbliższych może być na przykład wycieczka do parku rozrywki. Wspólna zabawa w wesołym miasteczku sprzyja odprężeniu i pozwala zapomnieć o codziennych troskach. Planując wyjazd do parku rozrywki, warto wybrać obiekt oferujący atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. Doskonałym pomysłem może być rodzinna wyprawa do Energylandii. Zastanawiacie się, ile kosztuje taka wycieczka? Koniecznie przeczytajcie nasz artykuł.

Atrakcje Energylandii

Park Rozrywki Energylandia zajmuje powierzchnię 35 hektarów, na której znajduje się około 80 atrakcji o różnym stopniu intensywności. Warto wspomnieć, że jeden bilet upoważnia odwiedzającego do skorzystania ze wszystkich części tematycznych oraz zapewnia dostęp do znajdujących się w nich atrakcji. Ważne: ze względów bezpieczeństwa na niektóre urządzenia obowiązują ograniczenia wieku, wzrostu i wagi. Te wymagania są bardzo restrykcyjnie przestrzegane – jeśli ktoś ich nie spełnia, nie będzie mógł wejść do środka. Przy każdej atrakcji dyżuruje pracownik parku, do którego obowiązków należy wpuszczanie uczestników oraz zapewnienie im odpowiedniej asekuracji.

Ceny biletów ulgowych

W ofercie Energylandii znajdują się zarówno bilety jedno-, jak i dwudniowe. Ponieważ powierzchnia parku jest naprawdę ogromna, warto rozważyć pobyt dwudniowy – jedno popołudnie to z całą pewnością za mało by móc spróbować wszystkiego. Dzieci do 140 cm wzrostu obowiązują bilety ulgowe w cenie 89 zł (jeden dzień) lub 159 zł (dwa dni).

Ceny biletów normalnych

Podobnie jak w przypadku biletów z ulgą, bilety normalne również są dostępne w dwóch wersjach. Wejściówka jednodniowa dla osoby dorosłej na sezon 2020 kosztuje 139 zł, a dwudniowa 249 zł.

Ceny biletów dla kobiet w ciąży

Kobietom w ciąży przysługują bilety specjalne w cenie 89 zł. Warunkiem otrzymania ulgi jest okazanie karty ciąży.

Ceny biletów dla dzieci do lat 3

Bilet dla dziecka, które nie ukończyło jeszcze 3. roku życia, kosztuje 1 zł. Aby móc taki zakupić należy okazać w kasie dokument potwierdzający wiek malucha.

Ceny biletów urodzinowych

Wycieczka do Energylandii może być doskonałym prezentem urodzinowym – tym bardziej że solenizant w dniu swojego święta wchodzi na teren parku rozrywki za symboliczną złotówkę. Promocja dotyczy wszystkich osób do 18. roku życia.

Ceny biletów dla seniorów

W Energylandii każdy może poczuć się jak dziecko. Metryka nie ma tutaj żadnego znaczenia: ważne, by mieć chęć do zabawy i pozytywne nastawienie. Specjalnym ukłonem w stronę osób starszych są bilety dla seniora w promocyjnej cenie 89 zł. Wejściówkę można zakupić po okazaniu dokumentu potwierdzającego wiek.

Koszt parkingu

Do Energylandii możemy dojechać na wiele sposobów. Najwygodniejszym środkiem transportu jest oczywiście własny samochód. Przed wejściem do parku rozrywki znajduje się obszerny parking, gdzie można bezpiecznie zostawić auto. Opłata parkingowa jest jednorazowa i wynosi 5 zł za cały dzień pobytu. Energylandia oferuje także miejsca postojowe dla kamperów. Bilet parkingowy dla samochodów z przyczepą kosztuje 50 zł za dobę (cena obejmuje podłączenie do wody i prądu). Karty parkingowe dla kamperów można kupić w kasie wesołego miasteczka.

To może Cię zainteresować