Polecamy...

Nowości w Parku Rozrywki Energylandia!

3 czerwca 2020

Na polskiej mapie rozrywkowej Park rozrywki Energylandia istnieje od ponad trzech lat i wciąż, nieprzerwanie prężnie się rozwija. Niezmiennie pnie się na drabinie popularności, konkurując śmiało z najlepszymi w branży. Już i tak bogata oferta parku z każdym kolejnym rokiem powiększa się o nowe atrakcje i zachwycające przedstawienia dla wszystkich grup wiekowych. Każdy nowy sezon to kolejne zaskoczenie i szczypta magii w Energylandii.

Mega Coaster Hyperion

Zdecydowaną wisienką na torcie ostatnich nowości w parku Energylandii, z której ogłoszeniem zwlekać nie należy, jest długo wyczekiwany Mega Coaster Hyperion. Przygotowaniem i budową tej wyjątkowej konstrukcji zajmowała się szwedzka firma Intamin – lider w branży maszyn dla parków rozrywki. Firma słynnie z urządzeń wielkiego formatu i wysokiej jakości. Mega Coaster Hyperion jest kolejką – najszybszym coasterem w Europie – i wyciąga osiągi 142 km/h. To samo w sobie robi wrażenie, a jak dodamy do tego jeszcze wysokość 77 metrów, a nawet 80 metrów w punkcie szczytowym to można dostać zawrotu głowy – oczywiście pozytywnego! Spadek nachylenia wynosi około 85 stopni. Cała trasa kolejki nie jest zwykłym przejazdem, gdyż wzdłuż czeka mnóstwo dodatkowych atrakcji i niespodzianek. Na użytkowników czają się tunele, niespodziewane zwroty i przyspieszenia, a także obrotowe nachylenia toru i efekt nieważkości. Jednak nawet to nie wszystko. Efekty specjalne wzmacniają przeżycia i gwarantują jeszcze więcej adrenaliny oraz zabawy.

Tropical Fun

W strefie wodnej parku rozrywki znajdziemy nową atrakcję, jaką jest Tropical Fun. Konstrukcja złożona jest z aż 10 zjeżdżalni. Każda, pojedyncza zjeżdżalnia ma inną długość i wysokość, dzięki temu różni się od pozostałych także stopniem zaawansowania. Przejazdy odbywają się z użyciem specjalnych pontonów – dostępnych łącznie jest aż 300 jedno- i dwuosobowych pontonów. Można zatem cieszyć się zabawą w parze. Różnorodność zjeżdżalni zapewnia całkiem odmienne uczucia przy każdym przejeździe. Wszystkie zjeżdżalnie kończą swój tor w spokojnej rzece, otaczającej atrakcje, gdzie można złapać tchu i odpocząć po dużej dawce adrenaliny.

Viking Ride

Na amatorów mroźnej, dalekiej Północy i skandynawskiego klimatu czeka wyjątkowa atrakcja – Viking Ride. Cała konstrukcja została wkomponowana w Wioskę Wikingów, która stylizowana jest na skandynawski styl legendarnego ludu bojowych nomadów. Podróż nie jest zbyt ekstremalna, więc nadaje się dla całej rodziny.

Extreme Show

To strefa dla miłośników wrażeń i zapachu dymu oraz spalin. Ryk silników i zapierające dech popisy kaskaderskie przyprawią o dreszczyk emocji każdego widza. To właśnie kwintesencja Extreme Show. Strefa została przebudowana, by zapewnić dodatkowe miejsce i jeszcze większy wybór maszyn do pokazów.

Speed Water Coaster

Dla poszukiwaczy przygód grozy czeka niepowtarzalna atrakcja w strefie ekstremalnej parku – Speed Water Coaster. Inwestorem, który zapewnił powstanie konstrukcji była firma Intamin – znana z profesjonalnych atrakcji i urządzeń wielkiego formatu dla parków rozrywki oraz kilku maszyn, dostępnych w Energylandii. Jest to najszybsza i największa atrakcja tego typu na świecie. Nie znajdziecie drugiej takiej, która wyciągałaby takie osiągi. Speed Water Coaster łączy w sobie elementy tradycyjnego rollercoastera oraz wodnej kolejki w jednym. Użytkownicy wznoszą się na wysokość ponad 60 metrów i z prędkością blisko 110 km/h zjeżdżają w dół. Wszędzie dookoła chlapiąca woda i przyjemna bryza.
 

To może Cię zainteresować