Polecamy...

Co zabrać ze sobą do Energylandii?

25 października 2021

Dla wielu osób wyprawa do Energylandii może być sporym wyzwaniem, zwłaszcza jeżeli to wyjazd rodzinny, a do pokonania przed wizytą w Parku jest naprawdę wiele kilometrów. Dzisiaj podpowiemy, co warto ze sobą zabrać, by móc cieszyć się wszystkimi atrakcjami na ternie Energylandii.

Energylandia – jak się ubrać?

Kluczowe jest dostosowanie ubioru do pogody, jaka danego dnia jest planowana. Należy jednak pamiętać o tym, że może się ona zmieniać na przestrzeni całego dnia. Jeżeli planowane jest słońce, warto zabrać nie tylko czapkę czy kapelusz, ale również okulary przeciwsłoneczne. Jeżeli jednak w trakcie dnia może się zrobić chłodniej, warto zabrać bluzę, a w przypadku planowanych opadów, nie zaszkodzi zabranie lekkiej przeciwdeszczowej kurtki.

Całość ubrania musi być przede wszystkim wygodna. Zdecydowanie lepiej wybrać coś, co będzie wygodne i praktyczne, niż stawiać jedynie na to, czy będziemy dobrze wyglądać. Nie można zapominać również o odpowiednim obuwiu – musi ono stabilnie trzymać się stopy, a osoby wyposażone w klapki nie zawsze zostaną wpuszczone na niektóre z atrakcji, o czym warto pamiętać.

Energylandia – co zabrać ze sobą?

Konieczny okaże się plecak, saszetka lub coś, w czym będziemy trzymać nasze podręczne rzeczy. W przypadku niektórych atrakcji, przed skorzystaniem z nich do naszej dyspozycji zostaną oddane szafki, w których można przechować telefon, klucze czy portfel, jednak i tak warto mieć wspomniany plecak (lub jego alternatywę) ze sobą.

Jeżeli pogoda ma być upalna, warto zabrać ze sobą również balsam do opalania, z filtrem – rekomendujemy przynajmniej filtr SPF30. Dzięki temu po wielu godzinach na słońcu nie odczuje tego tak bardzo nasza skóra.

Energylandia – czy zabierać jedzenie i picie?

Warto zabrać je na drogę, natomiast zdecydowanie nie jest ono konieczne na miejscu. W Energylandii dostępne są dziesiątki punktów gastronomicznych o bardzo zróżnicowanej ofercie. Dzięki temu każdy członek rodziny znajdzie tutaj coś dla siebie. Nie inaczej będzie z samymi napojami. Warto zabrać ze sobą przekąskę lub butelkę wody, by je mieć zawsze pod ręką, ale zdecydowanie nie trzeba decydować się na racje żywnościowe dla całej rodziny.

To może Cię zainteresować