Polecamy...

Co trzeba zabrać ze sobą, gdy jedziemy do Energylandii?

6 września 2021
Każdego roku Energylandię odwiedzają tłumy turystów nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Dziesiątki atrakcji, rollercoastery, karuzele i imprezy tematyczne sprawiają, że wyjazd do tego największego parku rozrywki w Polsce to doskonały pomysł zarówno na rodzinną wycieczkę, jak i na przyjacielski wypad. Warto się zastanowić, jak się ubrać i co spakować, gdy zdecydujemy już się na wyjazd do Energylandii. 
 

Postaw na wygodny strój

Przygotowując się do wyjazdu, warto dobrać strój odpowiednio do pogody - ważne, aby był on wygodny. To właśnie dlatego większość osób odwiedzających Energylandię stawia na ubiór sportowy, który nie krępuje ruchów podczas dobrej zabawy. Jeśli chodzi o obuwie - najlepiej sprawdzą się wiązane buty. Jeśli wybieramy się na wycieczkę latem, warto pamiętać o nakryciu głowy oraz okularach przeciwsłonecznych. Wiele godzin spędzonych na słońcu może dać się we znaki - bez czapki lub kapelusza nietrudno przecież o udar. W słoneczne dni niezwykle przydatny może okazać się również krem z filtrem.
 

Szeroka oferta gastronomiczna

Na terenie parku rozrywki znajduje się kilkadziesiąt punktów gastronomicznych, w których każdy znajdzie coś dobrego dla siebie. Nie musimy zatem zabierać ze sobą prowiantu. Budki z fast foodami, pizzerie, a nawet restauracja z chińczyzną - to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Nie brak także naleśnikarni, punktów ze słodkimi przekąskami czy sklepików z napojami. W każdej chwili możemy skorzystać z oferty gastronomicznej Energylandii, bez zbędnego noszenia ze sobą plecaka czy torby. 
 

Zabierz tylko to, co najpotrzebniejsze!

Poza wygodnym strojem warto zabrać ze sobą nerkę, która pozwoli nam wygodnie i bezpiecznie schować telefon, portfel czy klucze. Co prawda, przed każdą kolejką znajdują się szafki na rzeczy osobiste, lecz nie ma sensu ograniczać sobie dobrej zabawy zbędnym bagażem. Pakując nerkę, warto zaopatrzyć się w garść drobnych, gdyż na terenie parku znajdują się liczne automaty do gier. Najlepiej sprawdzają się monety o wartości 5 złotych. Osoby z dłuższymi włosami powinny pamiętać także o zabraniu gumek do włosów - podczas jazdy na licznych karuzelach i rollercoasterach rozwiane włosy będą nam jedynie przeszkadzać. 
 
Nieco więcej rzeczy będziemy potrzebować, jeśli zdecydujemy się skorzystać ze strefy Water Park. Wówczas oprócz kremu do opalania warto zaopatrzyć się także w strój kąpielowy, ręcznik i klapki. Niezależnie od tego, jaki typ atrakcji nas interesuje - powinniśmy zabrać ze sobą przede wszystkim uśmiechy, dobre nastawienie i masę pozytywnych myśli. 

 

To może Cię zainteresować