Polecamy...

Termy Chochołowskie - doskonałe rozwiązanie na zimny, deszczowy dzień!

22 lipca 2018

Miłośnicy górskich wędrówek i wodnych zabaw w jednym miejscu? Na Podhalu jest miejsce, w którym można pogodzić chęć spacerów po górzystych terenach i wodny relaks, a chodzi o Termy Chochołowskie. Położone w niewielkiej miejscowości Chochołów nad Czarnym Dunajcem termy są największą tego typu budowlą na Podhalu. Kompleks składa się z basenów, solariów, strefy spa, strefy sportowej, a także działu gastronomicznego i sklepowego – sklep sportowy i z upominkami oraz produktami spożywczymi. Obiekt posiada nawet własną, sztuczną plażę piaszczystą. Termy czynne są codziennie w przedziale czasowym 9 – 22, natomiast strefa sportu otwierana jest już od godziny 8. Najwcześniej zamykaną częścią są Chochołowskie Różności – sklepik z regionalnymi przysmakami i pamiątkami – czynne do godziny 20. Bezpośredni dojazd do przybytku zapewnia firma MasterCar – Międzynarodowe Przewozy Osób. Rezerwacji i płatności za bilety w obie strony można dokonać online na stronie przewoźnika. 

Oferta. Kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy jest na tyle rozbudowany i nowoczesny, iż łatwo każdemu znaleźć coś dla siebie w szerokim wachlarzu oferowanych usług i zabiegów. W pierwszej kolejności podstawy – baseny. Piętrowy budynek term posiada 30 basenów i bali z wodą na parterze i pierwszym piętrze. Można zrelaksować się w zbiornikach wodnych zarówno wewnątrz i na zewnątrz budynku, nawet w okresie zimowym – temperatura wody wynosi zawsze 32-36 stopni Celsjusza. Głębokość basenów waha się między 1-1,25 metra. Część basenów wyposażona jest w takiej atrakcje, jak rwąca rzeka, dysze wodne, sztuczna fala, siatka wspinaczkowa, bar wodny. W budynku znajdują się także tory pływackie ze wbudowanym monitoringiem podwodnym, usprawniającym pracę ratowników wodnych i medycznych. Poza tym, do dyspozycji gości są dwa baseny ze stanowiskami do hydromasażu, siedem mniejszych basenów jacuzzi, duży basen jacuzzi oraz jacuzzi solankowe. Dzieci mogą pobawić się bezpiecznie w brodziku, starszaki korzystać mogą ze strefy zjeżdżalni rodzinnych i łaźni parowej. Na pierwszym piętrze znajduje się akwarium – pokój zabaw. W części zewnętrznej znajdziemy plac zabaw z atrakcjami i basem w formie statku. W ofercie atrakcji jest wiele zjeżdżalni o różnej wysokości i zaawansowaniu – pontonowe, rodzinne, a także zjeżdżalnia z zapadnią dla fanów adrenaliny. 

Dla poszukiwaczy relaksu i chwili dla urody też będą mieli, w czym wybierać. W ofercie są kąpiele siarczkowe, beczki z wodą solankową jodowaną, hydromasaże. Rozbudowana strefa spa zapewnia rytuały pielęgnacyjne, oparte na naturalnych kosmetykach i lokalnych surowcach najwyższej jakości – borowinach, kozim mleku, leśnych i polnych składnikach. Poza pielęgnacją oferowane są zabiegi lecznicze i fizjoterapeutyczne. Specjaliści odpowiadają za usługi elektroterapii, laseroterapii, kinezyterapii i krioterapii miejscowej. Do dyspozycji gości jest również grota solankowa oraz sauny. 

Dla aktywnych otwarta została siłownia z wyspecjalizowaną kadrą trenerów i instruktorów. Bogaty wybór sprzętu zapewnia firma SportsArt. Na hali sportowej znajdują się maszyny do treningu cardio – rowerki spinningowe i poziome, bieżnie, orbitreki, wioślarz i steppery, maszyny siłowe i do treningu wielofunkcyjnego oraz wolne ciężary. Instruktorzy gwarantują pomoc na miejscu w obsłudze sprzętu i poprawnym treningu. Nie trzeba być Klientem części basenowej lub spa, by korzystać z siłowni. Obowiązuje osobny cennik na usługi. Wejście jednorazowe kosztuje 15 złotych, karnet miesięczny 99 złotych, a trening personalny 80 złotych. 

Cennik podzielony jest na sezon niski i wysoki, obejmuje dorosłych, dzieci do lat 13, seniorów powyżej 60 roku życia, osoby niepełnosprawne i opiekunów. W cenniku zostały wyszczególnione strefy samodzielne (na przykład część basenowa) i pakiety (np. baseny + lecznica). W sezonie wysokim zależnie od preferencji, koszt biletu to 30-249 złotych. W sezonie niskim 25-190 złotych. Na baseny i saunarium oferowane są karnety na konkretne ilości wejść – 5, 10, 20. Ceny w przypadku basenów wahają się od 150 – do 700 złotych w zależności od wieku klienta i ilości wejść, natomiast w przypadku saun 150 – 600 złotych. Bilety okresowe – miesięczne – to koszt 150 – 300 złotych.

Goście mogą pożywić się w bistro czy pizzerii. Dostępne także są bary przy basenach, kawiarnia i sauna bar. Przy głównym wejściu znajduje się lobby bar. W miejscowy sklepiku nabędziemy nie tylko pamiątki, ale także kosmetyki naturalne, regionalne przysmaki – miód czy wino oraz prasę.

Termy Chochołowskie zapewniają wiele możliwości dla odwiedzających w każdym wieku, niezależnie czy w gronie rodzinnym, z przyjaciółmi czy samotnie. Otoczenie pięknych widoków, świeżego powietrza i zielonej natury pomoże w relaksie. Wyjazd do term można połączyć ze spacerami po lokalnych szlakach – w dzień góry i doliny, a wieczorem relaks w wodzie.

To może Cię zainteresować