Polecamy...

Termy Bukovina - czas na luksusowy wypoczynek!

17 lipca 2018

Wśród gór tatrzańskich ulokowały się termy w malowniczej Bukowinie Tatrzańskiej. Z ośrodka rekreacyjno-leczniczego rozciąga się widok na panoramę parku narodowego. Termy oferują usługi codziennie w godzinach 9 – 22. Budynek dysponuje własnych, obszernym parkingiem dla gości.

W ofercie term są spa, baseny, a także sauny, zajęcia sportowe i wiele innych atrakcji. Na terenie term znajduje się dwanaście basenów o różnej wielkości, kształcie i głębokości. Najpłytszy basen liczy sobie 0,4 metra głębokości i nadaje się do użytku przez dzieci, zaś najgłębszy osiąga głębokość 1,5 metra. Baseny są kryte i na powietrzu, a część wyposażona jest w efekty gejzerów, grzybka wodnego, kaskady wodne, huśtawkę wodną, a nawet podwodną muzykę. Do dyspozycji gości są trzy zjeżdżalnie o długości 15 m, 53 m i 100 m. Woda w basenach osiąga temperaturę między 30-38 stopni Celsjusza. 

Na leniwych, poszukujących relaksu czeka sesja w saunie. Oferowane są seanse z użyciem zapachowych olejków. Pobyt w saunie pozwoli się odprężyć, zahartować ciało i oczyścić z toksyn oraz załogów, udrożniając przy tym drogi oddechowe. Obecnie w promocji dwugodzinny karnet na saunę zakupimy w cenie 59 złotych, a każda kolejna minuta kosztować będzie jedynie 30 groszy. Dostępne są sauna fińska, łaźnie parowe, lakonium, strefa schładzania i wypoczynku oraz kabina na podczerwień. Odprężyć można się również w udostępnionych basenach jacuzzi. Większą ilość relaksacyjnych zabiegów oferuje strefa spa&wellness. Znajduje się tam dwanaście gabinetów zabiegowych. Goście mają możliwość skorzystania z różnorodnych masaży oraz zabiegów pielęgnacyjnych. W ofercie są kosmetyki naturalne z regionu. Dostępne są także Tężnia – szczelne pomieszczenie o specjalnym mikroklimacie z drewnianą konstrukcją, pokrytą solanką wewnątrz, Wypoczywalnia, salon fryzjerski oraz strefa cardio. 

Na najmłodszych czeka plac zabaw z kolorowymi atrakcjami, ale także możliwość aqua aerobiku oraz nauki nurkowania. Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzone są przez wyspecjalizowanych instruktorów w formie bezpłatnych szkoleń. Aktywni dorośli mogą także skorzystać z zajęć aqua aerobiku z instruktorem przy dźwiękach energetycznej muzyki.

Na miejscu wydzielone są przebieralnie oraz strefa gastronomiczna. W części zewnętrznej znajduje się Letnia Gastronomia, która oferuje w okresie letnim napoje oraz żywność typu fast-food, opartą na naturalnych i lokalnych produktach. W budynku goście mogą skosztować kawy i słodkości w Cafe Bukovina lub zjeść obfity posiłek w restauracji „Na Wiyrchu”. W budynku znajduje się także sklepik z lokalnymi produktami, kosmetykami i pamiątkami. 

Na stronie znajdziemy również ofertę specjalnych biletów, w ramach których jesteśmy upoważnieni do wstępu na teren term, ale także na inne lokalne atrakcje. W jednej opcji dostępne są wejście do term oraz przejazd kolejką linową na Gubałówkę, zaś w drugi obejmuje termy i przejazd kolejką góra/dół na Kasprowy Wierch. W ten sposób nie tylko mamy możliwość relaksu w wodach termalnych, ale podziwiania zapierających dech widoków na podhalańskie góry. W dodatku w atrakcyjnych cenach w przedziale 79 – 149 zł.

W cenniku znajdziemy bilety minutowe na czas 35 minut, godzinne – 3,5 h lub całodniowe, pakiety rodzinne, VIP oraz abonamenty. Osobny cennik obowiązuje na sauny – jednorazowe wejście w ramach biletu na 35 minut to koszt 19 zł, w pozostałych opcjach wynosi 29 złotych. W skład abonamentu wchodzi również sauna – możliwość zakupu pakietu 10 wejść w cenie 690 zł lub 20 wejść za 1299 zł. Pakiety VIP ważne są przez cały dzień, a ich ceny wahają się między 135 – 260 zł. Dla dzietnych rodzin skierowane są pakiety rodzinne z możliwością biletów czasowych na 4 h lub bez ograniczeń. W zależności od wielkości rodziny do wyboru są opcje 2+1, 2+2, 2+3 oraz dopłata za każde kolejne dziecko w zależności od wieku – do lat 13 oraz w wieku 14-18 lat. Ceny wahają się od 169 do 339 zł zależnie od wybranej opcji. Pakiety minutowe kosztują od 19 do 29 złotych, zależnie od wieku i kwestii niepełnosprawności. Godzinowe bilety z kolei osiągają ceny z przedziału 40 – 69 złotych. Bilety dostępne na miejscu w kasach oraz do zakupu online.

Termy Bukovina znajdują się w zacisznym położeniu w otoczeniu czystej, harmonijnej natury. Szeroki wybór atrakcji i usług pozwoli spełnić oczekiwania różnych gości. To świetny wybór na wyjazd z rodziną lub samotnie dla chwili wytchnienia. Doskonale odnajdą się tutaj osoby potrzebujące rehabilitacji.

 

To może Cię zainteresować