Polecamy...

Nowa odsłona domów strachów w Energylandii. Poznaj ich tajemnice.

13 października 2019

Dla wszystkich miłośników solidnej dawki grozy nadchodzi wyjątkowy czas w ciągu roku. To właśnie jesienią, w październiku i listopadzie ma miejsce najwięcej wydarzeń związanych z celebracją różnego rodzaju mrocznych motywów. Coraz dłuższe wieczory i rosnąca popularność obchodów Halloween sprawiają, że nie trudno przekonać znajomych do wzięcia udziału w imprezie nawiązującej do mrocznych motywów. Aby spotęgować swoje doznania, warto wybrać się w gronie znajomych do największego Parku rozrywki w Europie. Energylandia przygotowała dla nas z tej okazji wyjątkowe atrakcje.

Czas nowości

Już teraz warto zaplanować swój jesienny wyjazd do Polskiej stolicy ekstremalnej rozrywki. W Energylandii - największym w naszym kraju parku pełnym unikalnych atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie. Rok 2019 bez wątpienia przejdzie do historii obiektu ze względu na nowo otwarte rekordowe inwestycje. Jedną z nich jest Zadra - wyjątkowa kolejka górska zbudowana od podstaw w technologii hybrydowej - drewniano stalowej. W swojej kategorii pobiła ona światowe rekordy. Jej wysokość wynosi 63,8 metra, a rekordowa prędkość 121 kilometrów na godzinę. Premiera miała miejsce 22 sierpnia więc nowi goście Energylandii wciąż mogą być jednymi z pierwszych użytkowników tej zapierającej dech w piersiach konstrukcji.

Święto dla fanów horrorów

Wśród nowości nie zabrakło również specjalnej jesiennej oferty skierowanej do fanów horrorów. Od 16 października 2019 odbywa się w Energylandii wyjątkowy Halloween Festiwal. Park zamienia się wówczas jeszcze bardziej klimatyczne miejsce pełne stylizowanych dekoracji, a wokół atrakcji oraz na parkowych ścieżkach zobaczyć można tysiące dyń, które stały się już symbolem tego okresu. Dla miłośników jesiennych przysmaków nie zabraknie też jedynej w swoim rodzaju zupy dyniowej. Animatorzy również zamienią się w postacie znane z filmów grozy.

Domy mrożące krew w żyłach

W okresie Halloween Festiwal szczególnie warto odwiedzić w Parku tamtejsze domy strachów. W bieżącym sezonie dostępne są aż trzy tego typu nowe miejsca. Pierwszym z nich jest Monster House znany wcześniej jako Monster Attack. W nowym wcieleniu atrakcja ta pełna jest różnorodnych potworów, które przyprawią nas o gęsią skórkę. Wstęp jest tu możliwy od 12-go roku życia. Dwa kolejne domy strachów znajdują się w Smoczym Grodzie nowo otwartej piątej strefie Energylandii. Już same nazwy dobrze odzwierciedlają, z czym będziemy mieli do czynienia. Pierwszy z nich to Psychoterria. Jest to miejsce inspirowane strasznymi historiami o nawiedzonych szpitalach psychiatrycznych. Drugi nawiedzony dom w tym rejonie to Obssesive House. Jest on określany jako najstraszniejszy z dostępnych tu obiektów. Kryje się w nim mnóstwo przerażających postaci takich jak zombie, wampiry czy duchy. W przypadku dwóch domów strachów w strefie Smoczy Gród wstęp jest dozwolony od 16-go roku życia, a we wszystkich z nich pojawią się żywe postacie.

To może Cię zainteresować