Polecamy...

Najlepsza rozrywka na lato, czyli rodzinne parki rozrywki

1 września 2020

Planujesz spędzić dzień z rodziną? Koniecznie zadbaj o to, by ten czas był naprawdę wyjątkowy. Jedną z najlepszych opcji jest wycieczka do rodzinnego parku rozrywki. W takich miejscach na każdego z was czeka moc niezapomnianych wrażeń. Parki rozrywki stały się coraz częściej wybieranym celem rodzinnych wycieczek. Niektóre z nich każdego roku przyciągają tysiące, a nawet miliony odwiedzających. Jeżeli myślicie o wyprawie do wesołego miasteczka, koniecznie przeczytajcie ten artykuł. 

Który park rozrywki wybrać?

W Polsce znajduje się cała masa wesołych miasteczek. Jednak coś sprawia, że niektóre z nich są bardziej lubiane niż inne. Wybierając park rozrywki, przede wszystkim zwróć uwagę na ilość atrakcji, jaka czeka na ciebie na miejscu. Przed wyjazdem warto zajrzeć na stronę internetową danego obiektu i poczytać, co ma nam do zaoferowania. Ważną sprawę stanowi też dojazd. Najlepiej wybrać oczywiście taki park rozrywki, do którego łatwo dojechać. 

Ile czasu spędzić w wesołym miasteczku?

Odpowiedź na to pytanie zależy oczywiście od naszych indywidualnych preferencji. Dużo zależy także od samego wesołego miasteczka – im lepiej jest wyposażone, tym czeka nas lepsza zabawa. Tym bardziej wybierzmy taki park rozrywki, w którym po prostu jest co robić. A co jeżeli okaże się, że jeden dzień to dla nas za mało? Warto przygotować się również na taką ewentualność, sprawdzając bazę noclegową przy wesołym miasteczku. Niektóre parki rozrywki zadbały również o nocleg dla gości. Koniecznie sprawdźcie, które z nich przygotowały taką możliwość. 

Najlepszy w Polsce park rozrywki? Energylandia! 

Jeśli jeszcze nie wiecie, na który park rozrywki się zdecydować, naszym zdaniem najlepszym wyborem jest Rodzinny Park Rozrywki Energylandia. To zdecydowanie najlepiej wyposażony obiekt tego typu w Polsce. Doceniają to turyści z całego kraju i świata – ze względu na to, że do Energylandii bardzo łatwo dojechać, przybywają tu goście z najdalszych zakątków. Eneregylandia zajmuje ogromny obszar 30 hektarów. Znajdziemy tu przeszło 70 różnorodnych atrakcji podzielonych na cztery strefy tematyczne. Dla dzieci przygotowano uroczą Bajkolandię, czyli miejsce zabaw dla najmłodszych gości. Rodzinną rozrywkę zapewnia Strefa Familijna, czyli idealne miejsce dla całej rodziny. Miłośnicy intensywniejszych wrażeń będą zachwyceni tutejszą Strefą Ekstremalną, w której znajduje się między innymi największy i najszybszy w Europie mega coaster HYPERION. A gdy zapragniemy chwili ochłody i wodnego szaleństwa, możemy odwiedzić strefę Water Park, czyli komfortowo wyposażony par wodny na świeżym powietrzu. Wszystkie atrakcje są w cenie jednego biletu! Plusem jest także obecność kompleksowo wyposażonej strefy gastronomicznej oraz bazy noclegowej.

 

To może Cię zainteresować