Polecamy...

Sweet Valley – poznaj nową strefę Energylandii, która zadebiutuje w 2022 roku.

16 listopada 2021

Energylandia przyzwyczaiła swoich gości do tego, że lubi stawiać na nowości. W każdym kolejnym sezonie w Parku pojawiały się one, nie inaczej było w 2021 roku, gdy swoją premierę miała Strefa Aqualantis. W roku 2022 szykuje się nowa premiera, i będzie nią Strefa Sweet Valley.

Jak wskazuje już sama nazwa, będzie to miejsce dedykowane najmłodszym gościom Parku oraz ich rodzicom. Całość będzie przypominała krainę, która została w całości wykonana z różnorodnych słodyczy – to realizacja snów wielu najmłodszych gości Energylandii!

Cała strefa będzie znajdować się na terenie o powierzchni 4 hektarów, a na nim znajdziemy aż 10 nowych atrakcji. Wśród nich będą aż dwa zupełnie nowe roller coastery, czyli Choco Chip Creek oraz Honey Harbour. Pierwszy z nich będzie główną atrakcją nowej Strefy – najczęściej są nią roller coastery, i tak będzie i w tym przypadku. Podobnie w swoich strefach przodują czy to Abyssus, czy Zadra,  Choco Chip Creek będzie jednak czymś innym – będzie to bowiem familijny roller coaster, przeznaczony dla całych rodzin, nie natomiast dla fanów najbardziej ekstremalnych atrakcji. Widać to m.in. po prędkościach, które będą osiągać wagoniki – nie będzie ona przekraczała 55 km/h.

Nowością w ramach strefy będzie również Sweet Valley Town Hall – to budynek restauracyjny i teatr w jednym. Będzie idealnym rozwiązaniem w przypadku wydarzeń biznesowych, jednak jedną z jego atrakcji będzie możliwość zjedzenia kolacji przy wspaniałych występach w jej trakcie. Całość będzie naprawdę okazała, a w murach tego miejsca będzie mogło zmieścić się aż 1000 osób jednocześnie!

Oczywiście, dodatkowo na terenie Strefy będą dostępne inne atrakcje, nakierowane na najmłodszych, nie zabraknie również nowych sklepów czy obiektów gastronomicznych. Nowa Strefa finalnie na pewno będzie jednym z miejsc, które zostanie najchętniej odwiedzane przez najmłodszych gości Energyladnii.

 

To może Cię zainteresować