Polecamy...

Energylandia – odwiedź park z największą liczbą roller coasterów w Europie!

25 listopada 2021

Energylandia przyzwyczaiła nas do tego, że lubi zaskakiwać i pobijać kolejne rekordy. Często widać to w przypadku konkretnych, nowych inwestycji, jak Hyperion czy Zadra. Liczy się jednak ilość, i w tym przypadku Park znów ma wiele do powiedzenia na arenie międzynarodowej.
W tym roku swoją premierę miała zupełnie nowa Strefa – Aqualantis. Została ona stworzona w taki sposób, by jak najbardziej przypominała mityczną Atlantydę. Jak zwykle, nie mogło zabraknąć w niej również roller coasterów. W tym momencie w całym Parku jest ich aż 18.
Oznacza to, że w momencie premiery nowej Strefy, Energylandia stał się największym parkiem roller coasterów w Europie, wyprzedzając Wonderland Eurasia w Turcji – park, który posiada na swoim terenie 17 roller coasterów. Widać tutaj tym bardziej, że Energylandia prezentuje światowy poziom, a do tego rozwija się znacznie szybciej, niż wiele innych, europejskich parków rozrywki.


To jednak nie jest ostatnie słowo Energylandii. W przyszłym roku, 2022, Park planuje premierę kolejnej nowej Strefy. Tym razem będzie to Sweet Valley – miejsce wyglądające niczym stworzone ze słodyczy, realizacja dziecięcych marzeń i Strefa przygotowana zwłaszcza dla najmłodszych gości Parku. Nie zabraknie tutaj również familijnych roller coasterów: Choco Chip Creek oraz Honey Harbour. Oznacza to, że będzie ich wtedy aż 20, i jeżeli sytuacja na świecie nie zmieni się, już w przyszłym roku właśnie Energylandia stanie się największym parkiem roller coasterów na całej Ziemi!

 

To może Cię zainteresować