Polecamy...

Strefa ekstremalna - dla miłośników mocnych wrażeń!

24 czerwca 2020

Specjalnością parków rozrywki jest zapewnianie wrażeń, wachlarza emocji i całej góry dobrej zabawy. Na scenie rozrywki tego typu w naszym kraju na prowadzenie wysuwa się Rodzinny Park Rozrywki Energylandia, będąc największym parkiem rozrywki w Polsce. Znajduje się w uroczym mieście Zator, leżącym na pograniczu województwa małopolskiego oraz śląskiego. Park gwarantuje bardzo rozbudowaną strukturę i bogatą ofertę dla gości. To prawdziwy raj dla poszukiwaczy dobrej zabawy i amatorów szalonych przejażdżek kolejkowych. W Energylandii z pewnością każdy spragniony rozrywki osobnik znajdzie atrakcje odpowiednią dla siebie. Będzie to o tyle łatwiejsze, że park rozrywki podzielony jest na strefy tematyczne, dostosowane do wieku użytkowników.
Do wyboru gości jest oddanych cztery strefy tematyczne oraz specjalna arena pokazowa. Na kochający adrenalinę i mocne przeżycia czeka bogata w ekstremalne przygody Strefa Ekstremalna. Poniżej, co możemy znaleźć w wymienionej strefie.

Mayan

To zdecydowanie jedna z najlepszych kolejek roller coasterowych w parku Energylandia, będąca jednocześnie trzecią w kwestii wielkości tego typu konstrukcją w Europie Środkowo-Wschodniej. Naprawdę robi wrażenie. Kolejka, bowiem osiąga w szczytowym punkcie ponad 33 metry wysokości oraz prędkość 80 km/h. Przeciążenia dochodzą do 5g! Odczucia porównywalne do lotu myśliwcem F16. To naprawdę niepowtarzalne uczucie i spora dawka pobudzenia.

Mega Coaster Hyperion

Najmłodszy nabytek Energylandii, który powstał we współpracy z firmą Intamin. Szewdzka firma specjalizuje się w konstrukcjach wielkoformatowych dla parków rozrywki i jest liderem w swojej branży. Mega Coaster Hyperion jest wyjątkową kolejką, gdyż zajmuje pierwsze miejsce w Europie w kwestii prędkości kolejek swojego typu. Osiągi są niesamowite, ponieważ Hyperion jedzie z prędkością 142 km/h przy średniej wysokości 77 metrów. W szczytowym punkcie wysokość wynosi 80 m. Trasa dodatkowo usiana jest niespodziankami i efektami specjalnymi, więc nie jest monotonna.

Formuła Roller Coaster

Jest to ciekawa kolejka, która w trakcie podróży osiąga prędkość aż 100 km/h. Warto zaznaczyć, że przyspieszenie do setki zajmuje 2 sekundy! Trasa obejmuje 560 metrów. Jednorazowo kolejka mieści 16 osób na swoim pokładzie. Konstrukcja działa na zasadzie magnetycznego systemu napędu, który sprawnie wypycha z ogromną siłą wagoniki i w ten sposób w krótkim czasie osiąga niesamowitą prędkość. Przy tym przeciążenie dociska użytkowników w miejscach, gdyż dochodzi do 4,5g.

Apocalypto

Apocalypto to nietypowa atrakcja wśród pewnego rodzaju kolejek, o ile można tak się wyrazić. Urządzenie składa się z dwóch ogromnych filarów, na których oparta jest duża, szeroka ława. Ławka z siedzeniami jest długa i mieści w jednym przejeździe 18 osób. Średnica okręgu, po którym krąży, wynosi 8 metrów. Ława obraca się dzięki sile bezwładności w różnych kierunkach. Przed wypadnięciem chronią użytkowników zamocowane zabezpieczenia i barierki, gdyż w trakcie przejażdżki znajdują się oni w różnych pozycjach.

Tsunami Dropper

Kolejną atrakcją, choć nie ostatnią ze względu na dużą liczbę urządzeń w strefie jest Tsunami Dropper. To w rzeczywistości wysoka wieża, która ma 40 metrów wysokości i jest szalenie ekstremalną atrakcją. Uczestnicy, siedząc wokół wieży w przypiętych miejscach, wznoszą się na szczyt atrakcji, by następnie z impetem zjechać w dół. Zasada jest prosta, ale skuteczna w dostarczeniu sporej dawki adrenaliny i zabawy. Taka rozrywka na pewno nie obędzie się bez krzyków!
 

To może Cię zainteresować