Polecamy...

Regulamin w kilku słowach - najważniejsze informacje

6 czerwca 2020

Parki rozrywki oferują wspaniałe atrakcje i niesamowitą zabawę dla wszystkich grup wiekowych, ale także kładzie się w nich nacisk na bezpieczeństwo użytkowników. W miejscach tego typu obowiązuje regulamin, którego należy przestrzegać, by móc oddać się w spokoju dobrej zabawie. Od każdego gościa z osobna, jak i jako całości odwiedzających, wymaga się znajomości i przestrzegania zasad parku oraz odrobiny kultury osobistej w celu utrzymania ładu oraz bezpieczeństwa.

Z dobrego wychowania

Na ternie parku rozrywki w tym samym czasie przebywa i korzysta z usług oraz atrakcji duża liczba osób. Ciężko zapanować jednocześnie nad wszystkimi, szczególnie że są to osoby w różnym wieku i z różnych miejsc. Z tego powodu w pierwszej kolejności stawia się na etykietę nabyta oraz dobre wychowanie turystów, którzy z pewnością zostali wychowani do życia w społeczeństwie. W utrzymaniu w pewnych ryzach tłumów pomaga obsłudze i ochronie regulamin.

Z podstawowych zasad warto wymienić, w kwestii dobrego wychowania, by nie używać wulgaryzmów i słów niecenzuralnych w strefie publicznej. Jest to o tyle ważne, że w parku rozrywki przebywają także osoby nieletnie i dzieci. Bardzo istotne jest, by młodszych uczestników nie spuszczać z oka dla ich bezpieczeństwa. Kolejną poruszaną sprawą jest głośność. Wiadomo, że nie powinno się ze względów kulturalnych podnosić głosu w miejscach publicznych – wywołuje to zamieszanie oraz przeszkadza innym użytkownikom przestrzeni. W parku rozrywki, w którym w jednym miejscu znajduje się bardzo dużo osób o różnej skali głosu i tak dalej, ciężko jest zachować ciszę i nie ma w tym nic dziwnego – w trakcie przyrostu adrenaliny często dajemy upust emocjom przez krzyk. To w pełni naturalne. Jednak możemy powstrzymać się od podnoszenia głosu w zwyczajnej rozmowie z drugą osobą, przy kontakcie z obsługą czy sprzedawcami. Oszczędzimy nerwów i stresu otaczającym użytkownikom oraz pracownikom.

Z regulaminu

Regulamin w pełnej wersji można zobaczyć na stronie internetowej parku rozrywki, a także mamy możliwość zapoznania się z nim na miejscu w pobliżu kas biletowych. Potencjalni zwiedzający są zobligowani do zapoznania się z zasadami działalności parku oraz korzystania z usług, które zawarte są w regulaminie. Brak znajomości może marnie się kończyć, gdy nie będziemy przestrzegać zasad, nawet nieświadomie.
Wśród najważniejsze punktów wymienić należy:

• Stosowanie używek.
Na terenie parku można spożywać alkohol w wydzielonych na tę potrzebę strefach. Nie wolno wnosić swojego alkoholu na teren parku, lecz trzeba go zakupić w odpowiednich miejscach na terenie parku.

• Zakazane przedmioty.
Istnieje kategoryczny zakaz wnoszenia na teren parku taki przedmiotów, jak materiały wybuchowe i łatwopalne, narkotyki i środki pobudzające lub odurzające, broń, przedmioty niebezpieczne dla zdrowia i życia.

• Zanieczyszczenia i kradzieże.
Znajdujące się na ternie parku elementy są własnością parku i wynosząc je, popełniamy przestępstwo. W przypadku dopuszczenia się zniszczeń sprawca zostanie obarczony kosztami naprawy.

• Wpuszczanie zwierząt.
Na teren parku niewpuszczane są zwierzęta w trosce o ich zdrowie i bezpieczeństwo.

• Pojazdy są na terenie parku również zakazane.
Chodzi nie tylko o auta, ale o rowery czy skutery również. Na pojazdy przeznaczony jest duży parking przed parkiem.

• Osobom nietrzeźwym alkoholu nie sprzedajemy.
W trosce o bezpieczeństwo użytkowników i zachowanie spokoju osoby pod silnym wpływem alkoholu nie zakupią tego typu używek.
 

To może Cię zainteresować