Polecamy...

Top trzy atrakcje małopolski

25 czerwca 2020

​Małopolska obfituje w ciekawe miejsca i liczne atrakcje. Ta niezwykła kraina urzeka zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, wyjątkową przyrodą i unikatowymi zabytkami. Śmiało można nazwać ją jedną z najatrakcyjniejszych turystycznie części naszego kraju. Do Małopolski warto przyjechać o każdej porze roku. Zwiedzanie może okazać się jeszcze przyjemniejsze, jeżeli przed przyjazdem przygotujemy sobie plan miejsc, które warto zobaczyć. Specjalnie dla naszych czytelników opracowaliśmy zestawienie największych atrakcji województwa małopolskiego.

Historyczny Kraków

Najważniejszym miastem regionu jest Kraków. Dawna stolica Polski to prawdziwa perła architektoniczna i jeden z najważniejszych ośrodków kultury w kraju. Zwiedzanie Małopolski proponujemy rozpocząć więc właśnie tutaj. Kraków szczyci się ponad tysiącletnią historią. Sercem miasta jest wspaniały Rynek Główny, w całości wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Największy plac średniowiecznej Europy zachował swoją unikatową zabudowę w niezmiennym kształcie. Strzelisty Ratusz, majestatyczne wieże Kościoła Mariackiego czy stojące na środku placu Sukiennice to jedne z najbardziej rozpoznawalnych polskich zabytków. Będąc na Rynku Głównym, koniecznie posłuchaj hejnału, rozlegającego się na cztery strony świata o każdej pełnej godzinie. Tradycja grania hejnału ma ponad 600 lat! Na podróżnych czekają w Krakowie także inne atrakcje, m.in. urokliwa i nieco tajemnicza dzielnica Kazimierz, z krętymi uliczkami i niepowtarzalnym klimatem miejsca łączącego w sobie współistniejących kultur chrześcijańskiej i żydowskiej. Godna uwagi jest także Nowa Huta – socrealistyczna dzielnica z zabudową stworzoną na potrzebny propagandy ery komunizmu.

Niezwykła kopalnia soli w Wieliczce

Kolejnym ciekawym miastem Małopolski jest Wieliczka. Wizyta w tym niezwykle interesującym miejscu powinna być obowiązkowym punktem zwiedzania dla każdego turysty odwiedzającego tę część kraju. Największą atrakcją Wieliczki jest przepiękna, zabytkowa kopalnia soli. Wybierając się to kopalni, masz szansę znaleźć się w miejscu o niezwykłej wartości w skali całego świata. Do Wieliczki bardzo łatwo dojechać – kopalnia znajduje się niecałe 16 km od ścisłego centrum Krakowa. Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce to naprawdę niezapomniane przeżycie. Znajduje się tu rozbudowany system podziemnych korytarzy ciągnących się na długości ponad 300 kilometrów. Zwiedzanie kopalni trwa około 2 godzin. Do wyboru kilka alternatywnych tras. Po drodze można zobaczyć liczne komory, jeziorka solankowe, kaplice ze wspaniałymi rzeźbami, makietę wioski neolitycznej czy Muzeum Żup Krakowskich położone 135 metrów pod ziemią.

Energiczna Energylandia

Małopolska to nie tylko muzea i zabytki. Coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy dobrej zabawy oraz aktywnego spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Tym razem proponujemy wam wizytę w Energylandii. Wycieczka do tego fantastycznego parku rozrywki to okazja do przeżycia niezapomnianej przygody. Energylandia jest największym i najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. Na miejscu znajdziecie 75 różnorodnych atrakcji podzielonych na 6 specjalnych stref tematycznych: Bajkolandię, Strefę Familijną, Strefę Ekstremalną, Water Park, Smoczy Gród i Aqualantis. Superszybkie rollercoastery, majestatyczne wieże swobodnego spadku, gigantyczne łodzie, kolorowe karuzele, zakręcone zjeżdżalnie, ogromne wahadła, a oprócz tego świetne widowiska i pokazy to gwarancja udanej zabawy na wiele godzin.

 

To może Cię zainteresować