Polecamy...

Halloween Time w Energylandii

13 września 2020

Halloween jest jednym z najbardziej barwnych zwyczajów. Święto obchodzone jest w ostatni dzień października. Halloween najhuczniej świętuje się w Stanach Zjednoczonych, gdzie na jeden wieczór w roku wszystkie ulice zmieniają się nie do poznania, a wszędzie pojawiają się dynie i kolorowe dekoracje. Do Polski tradycja Halloween przywędrowała w latach dziewięćdziesiątych. Od tamtej pory trwa ożywiona dyskusja na temat tego, czy warto brać w tym wszystkim udział. Halloween wypada na dzień przed Dniem Wszystkich Świętych, w związku z czym pojawiają się opinie, że obchody Halloween nie pasują do polskiej tradycji. Jednak wzięcie udziału w halloweenowej zabawie może dać całą masę radości – i to nie tylko dzieciom, lecz także dorosłym. Oczywiście decyzja o świętowaniu Halloween należy wyłącznie do nas samych i nikogo nie należy do tego zmuszać. Jeśli chcemy wziąć udział w halloweenowej maskaradzie, możemy wybrać się np. do Energylandii, która od 16 do 27 października zmienia się w prawdziwe miasteczko Halloween. Co w tym roku zaproponują nam organizatorzy?

Halloween Time w Energylandii

Końcówka sezonu to w Energylandii wyjątkowy czas zabawy w atmosferze najprawdziwszego Halloween. Tylko w terminie 16-27 października macie okazję wziąć udział w jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu tematycznym związanym z obchodami święta Halloween. W trakcie Halloween Time czekają na was niesamowite pokazy i widowiska nawiązujące do tradycji Halloween. Niepowtarzalne wrażenia i mnóstwo emocji gwarantowane.

Impreza specjalna – Halloween Night

Na koniec Halloween Time czeka na was coś naprawdę specjalnego. To właśnie wtedy odbędzie się wyczekiwana przez cały rok impreza Halloween Night, czyli wydarzenie, podczas którego będziecie mogli bawić się aż do godziny 22:00. W czasie tej oryginalnej imprezy będziecie mogli bawić się w otoczeniu niezwykłych dekoracji… i nie tylko. Spotkacie tu czarownice, demony, duchy, upiory, czarne koty i mnóstwo pomarańczowych dyń – czyli wszystkie kultowe symbole Halloween. W trakcie imprezy będziecie mieli okazję korzystać z atrakcji w wyjątkowo upiornej aranżacji. Niesamowite dekoracje, muzyka dobiegająca z głośników i towarzystwo kapitalnie wystylizowanych animatorów – to wszystko czeka na was podczas Halloween Night Energylandia. Zbierzcie znajomych, zarezerwujcie termin i szykujcie się na prawdziwą zabawę nie z tej Ziemi.

Halloween Time w Energylandii – dlaczego warto?

Końcówka października oznacza o wiele krótsze i chłodniejsze dni. W tym czasie najczęściej nudzimy się w domu, ponieważ pogoda nie zachęca nas do wychodzenia. Aby przełamać tę rutynę, warto zastanowić się, w jaki sposób zorganizować sobie czas, by móc przeżyć coś naprawdę ciekawego. Przyjazd do Energylandii i wzięcie udziału w Halloween Time może być świetnym lekarstwem na nudę. Taka rozrywka spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Jak dojechać?

Park Rozrywki Energylandia znajduje się w miejscowości Zator. Jeśli podróżujecie samochodem, najłatwiej będzie wybrać trasę od strony Katowic lub Krakowa i skorzystać z autostrady A4. Na miejscu jest ogromny parking – za całodzienny postój zapłacicie jedyne 5 zł. Możecie wybrać także opcję podróży pociągiem lub autobusem. W tym celu należy dojechać do jednego z najbliższych dworców, a następnie przesiąść się na busa jadącego bezpośrednio do Zatora. W sezonie 2019 kursują również specjalne autokary Energylandii, które zawiozą was do samych bram wesołego miasteczka. Więcej informacji na temat dojazdu znajdziecie na stronie Energylandii.

To może Cię zainteresować