Polecamy...

Termy Gorący Potok - relaks dla każdego

14 czerwca 2020

​Polska południowa słynie z ciekawych miejsc i odprężającego klimatu. Od zachodu na wschód rozciągają się liczne pasma górskie zachwycające swoim pięknem turystów z kraju i zagranicy. Niezwykle urozmaicona rzeźba terenu, ważne miejsca historyczne, wspaniałe zabytki, klimatyczne miasta i urokliwe wsie od lat przyciągają tu miłośników odkrywania malowniczych zakątków Polski. Co można robić w Małopolsce? Trzeba przyznać, że jedną z większych atrakcji są tutejsze parki wodne i baseny termalne, czyli takie zasilane wodą z głębin. Nowoczesna infrastruktura takich miejsc sprawia, że są one w stanie funkcjonować przez cały rok. Doskonałym przykładem mogą być Termy Gorący Potok, w których można odpoczywać zarówno w sezonie letnim, jak i w porze zimowej. Pobyt na basenach termalnych to fantastyczny sposób na wypoczynek i kurację, ponieważ źródła ogrzewane energią z wnętrza Ziemi mają właściwości lecznicze. Co czeka na nas w Termach Gorący Potok?

Termy Gorący Potok – naturalne źródła termalne w prawdziwe góralskim stylu

Termy Gorący Potok to aquapark urządzony w stylu góralskim. Klimatyczna aranżacja wnętrz nawiązuje do tradycyjnej architektury Podhala. Nie znajdziemy tu zwykłych basenowych płytek czy niecek ze stali nierdzewnej – zastąpiono je drewnem i kamieniem. Park wodny Gorący Potok zlokalizowany jest na granicy Szaflar i Bańskiej Niżnej, niewielkich miejscowości położonych 7 km na południe od Nowego Targu i 17 km na północny-wschód od Zakopanego. Kompleks wybudowano tu ze względu na obecność licznych źródeł wód ogrzewanych energią geotermalną. Gorące wody z głębin mają korzystny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu: zapewniają utrzymanie równowagi hormonalnej, pomagają w zrzuceniu zbędnych kilogramów, regulują pracę układu krążenia, poprawiają kondycję skóry czy stabilizują układ nerwowy. Kąpiele w wodach geotermalnych to także doskonała forma relaksu. Regularne korzystanie z ciepłych źródeł niweluje stres i przywraca równowagę wewnętrzną.

Strefa basenowa

Aquapark w Szaflarach naprawdę robi wrażenie. Znajdziemy tu ponad 20 basenów z naturalną wodą siarkową o temperaturze 34-40 °C, z czego większość znajduje się w części zewnętrznej. Dla najmłodszych przygotowano specjalne baseny dla dzieci, gdzie maluchy mogą bawić się na zjeżdżalniach i wodotryskach. Oprócz tego dzieci mogą korzystać z Bawialni, a młodzież może spróbować swoich sił w parku linowym. Starszym miłośnikom wodnego szaleństwa polecamy zjeżdżalnie i ściankę wspinaczkową. W przeciwieństwie do innych basenów termalnych, w których większość basenów znajduje się pod dachem, w Termach Gorący Potok część niecek znajduje się pod gołym niebem.

Strefa SPA

Osobom poszukującym odprężenia i relaksu polecamy strefę SPA. Część Term Gorący Potok przeznaczona do odpoczynku to kameralna, urokliwa przestrzeń, w której odzyskasz siły po tygodniu ciężkiej pracy. W tej części obiektu znajdują się m.in. sauny suche, sauny parowe, sauny infrared, grota solna, jacuzzi i kadzie z naturalną borowiną podhalańską. Na miejscu goście mogą skorzystać także z oferty gabinetów masażu.

Restauracja

Termy Gorący Potok posiadają własną strefę gastronomiczną. Restauracja Beef Master oferuje kulinarne specjały przyrządzone z produktów pozyskanych od lokalnych hodowców. Oprócz tego w ośrodku funkcjonuje oryginalnie urządzone bistro z daniami na wagę oraz trzy klimatyczne bary sezonowe na świeżym powietrzu („Riviera”, „Tapas”, „Grzybek”). Oferta gastronomiczna jest uzupełniona o szeroki wybór napojów bezalkoholowych i alkoholi z całego świata.

 

To może Cię zainteresować