Polecamy...

Parki wodne w Małopolsce - Aquapark w Zakopanem.

19 września 2020

W województwie małopolskim otulony przez Tatry w Zakopanem znajduje się Aquapark. Nowoczesny, wielkopowierzchniowy ośrodek o charakterze rekreacyjno-sportowy otwarty jest codziennie od 9 do 22. W ofercie znajduje się pływalnia, fitness, grota solna, sauna, a także bary i kręgielnia.

Główną atrakcją Aquaparku stanowią przede wszystkim baseny. W części basenowej znajdują się zbiorniki wodne kryte dachem oraz zewnętrzne na świeżym powietrzu. Do wyboru gości są tory pływackie o długości 25 metrów i głębokości od 1 do 1,5 metra. Klienci mogą skorzystać z basenu rekreacyjnego z różnorodnymi opcjami dodatkowymi - bicze wodne, kaskady, gejzery, przeciwprądy, masaże ścienno-denne oraz leżaki podwodne. Basen na zewnątrz jest basenem termalnym o nieregularnym kształcie, a jego głębokość waha się od 1 do 1,35 m. Temperatura wody w tym basenie wynosi 32 stopni Celsjusza, co sprawia, że dostępny jest przez cały rok. Na najmłodszych odwiedzających czeka brodzik z barwnymi zabawkami w kształcie zwierząt. Woda w basenach ma średnio temperaturę między 29 – 32 stopni Celsjusza.

Na osoby lubujące się raczej w spokojnym wypoczynku i relaksie czeka taras widokowy. Z leżaków można podziwiać, rozciągający się przecudowny widok na wysokie pasma Tatr z ich zielonymi lasami. Na miejscu dostępny jest także bar letni, podający chłodne napoje. Alternatywną aktywnością jest kąpiel w jacuzzi. W kompleksie znajduje się aż sześć unikalnych wanien jacuzzi. Dla tych aktywnych sprawdzi się basen z efektem rwącej rzeki, gdzie należy zmierzyć się z silnym prądem wodnym lub można dać się porwać jego mocy. Świetną zabawą są także zjeżdżalnie. Na miejscu jest dostępnych aż pięć zjeżdżalni. Każda z nich ma inną wysokość i długość. Najkrótsza ma 10 metrów i wysokość szczytową 4,3 m, natomiast największa ma 166,5 metra długości i wysokość 16,7 m. Najniższa zjeżdżalni liczy zaledwie 2,3 metra wysokości.

W budynku znajdują się oczywiście przebieralnie, szafki na ubrania oraz suszarki. Na trzecim piętrze odnajdziemy Aqua Bar, w którym posmakujemy prawdziwie domowej kuchni i regionalnych specjałów. Na tym samym piętrze możemy również spróbować swoich sił w kręgle w zautomatyzowanej kręgielni na styl amerykański. Najmłodsi klienci odnajdą się w sali zabaw, w której dostępne dla nich są przybory do rysowania oraz malowania i zabawki. Poza tym znajduje się w tej części basen z kolorowymi piłkami, ścianka wspinaczkowa, panel oraz urządzenia interaktywne z grami, magnetyczna tapeta (dająca możliwość malowania kredkami po ścianie), domek wraz ze zjeżdżalnią i jeszcze wiele innych atrakcji. Rodzice mogą spędzić tutaj czas ze swoimi pociechami wspólnie.

Aquapark w Zakopanem gwarantuje szeroki wybór atrakcji oraz nowoczesnych urządzeń, dzięki czemu użytkownicy na pewno znajdą coś dla siebie. Zarówno młodzi i dorośli spędzą tutaj przyjemnie czas, korzystając z całej gamy atrakcji.
 

To może Cię zainteresować