Polecamy...

Parki wodne w Małopolsce - atrakcje dla najmłodszych!

25 września 2020

Energylandia to nie tylko atrakcje parku rozrywki na ziemi, ale także w wodzie. Największy park rozrywki w Polsce składa się, bowiem z pięciu stref tematycznych, z czego jedną stanowi Waterpark. To świetna atrakcja dla całej rodziny, szczególnie w upalne dni lata. Każdy uczestnik, nawet ci najmłodsi, będą się rewelacyjnie bawić w strefie wodnej.

Strefa wodna Energylandii zapewnia szeroki wybór atrakcji o różnym charakterze i specyfikacji. Oczywiście, nie wszystkie będą nadawały się dla każdej grupy wiekowej - chodzi głównie o bezpieczeństwo młodszych użytkowników. Dla małych poszukiwaczy przygód idealny będzie na przykład Statek ze zjeżdżalniami. Ta atrakcja ma piękną stylizacje, a otaczająca woda nie jest zbyt głęboka. Zjeżdżalnie ze statku zapewniają wiele frajdy i są w pełni bezpieczne dla maluchów.

Dzieci mogą także poczuć pęd i bryzę na twarzy podczas zjazdów na matach na trasie Tropical Splash. Ta atrakcja jest dostępna dla każdej grupy wiekowej. Składa się na nią aż sześć torów, wypełnionych wodą. Wysokość startowa wynosi 9 metrów, dzięki czemu jazda okazuje się całkiem szybka i jednocześnie bezpieczna. Na końcu wpadamy do głębszej wody. Uczestnicy na sąsiednich torach mogą prowadzić wyścigi między sobą. Kto okaże się królem toru w rodzinie?

Podstawową zabawą każdej strefy wodnej są zjeżdżalnie. Tych akurat nie brakuje w Waterparku w Energylandii, choć nie wszystkie będą odpowiednie dla najmłodszych. Jedną z przystępnych dla młodych zdobywców parku będzie Tiki Ride. Ma ona aż 15,5 metra wysokości oraz 153 metry długości, ale nie jest przy tym stroma. Można zjeżdżać pojedynczo lub parami, więc rodzice z dziećmi są mile widziani. Znajdziemy tu kilka ostrych zakrętów i całą masę frajdy. Nieco bardziej ekstremalna będzie zjeżdżalnia Exotic Fun. To jedyna i niepowtarzalna konstrukcja, w której tor ma kształt leja. Uczestnicy zabawy zjeżdżają na pontonach i chaotycznie przez długi czas wirują po torze na wszystkie strony. Dzięki temu zjazd trwa dłużej i daje o wiele więcej zabawy. Wysokość startowa wynosi aż 9 metrów. Na końcu ślizgawki wpadamy do basenu Adventure River przez specjalnie zaprojektowany otwór w torze Exotic Fun.

Zupełnie odmienną atrakcją jest Wyspa Skarbów, która czeka na prawdziwych odkrywców, spragnionych przygód. To łagodniejsza wersja spływu wodnego, znanego z na przykład trasy Flume Ride. W specjalnie stylizowanych łódkach dzieci będą mknęły po wąskim torze. Wysokość i prędkość jest tutaj o wiele mniejsza, niż na torze dla starszych użytkowników, ale pozawala dzieciom poczuć się równie wspaniale. Z atrakcji mogą skorzystać także rodzice z dziećmi, gdyż łódki zostały odpowiednio przystosowane na taką ewentualność.
Niezależnie od wyboru atrakcji, a ten jest dość bogaty dla każdej grupy wiekowej oraz dla całych rodzin, wszyscy użytkownicy będą mogli znaleźć odpowiednie miejsce dla siebie i wspaniale spędzić czas w małopolskim parku wodnym w Energylandii.


 

To może Cię zainteresować