Polecamy...

Najciekawsze parki rozrywki w Polsce - Energylandia

10 czerwca 2019

Wesołe miasteczka od lat są ulubionym celem miłośników dobrej zabawy. Aby móc zakosztować wrażeń, jakie dają parki rozrywki, nie musimy jechać daleko. W Polsce znajduje się kilkanaście tego typu obiektów. Jedne są mniejsze, inne większe; jedne są wprost uwielbiane, inne trochę mniej. Wśród ulubionych parków rozrywki gości z kraju i zagranicy znajduje się Rodzinny Park Rozrywki Energylandia. W dzisiejszym artykule spróbujemy pokrótce scharakteryzować to jedyne w swoim rodzaju wesołe miasteczko. Dlaczego to właśnie Energylandia jest najbardziej cenionym parkiem rozrywki w Polsce i jednym z najsłynniejszych tego typu obiektów w Europie? Spróbujmy się temu przyjrzeć. 

Parki rozrywki w Polsce

Jak wspomniano, w Polsce funkcjonuje obecnie kilkanaście większych obiektów określanych jako parki rozrywki. Park rozrywki jest niczym innym jak miejscem, w którym znajdują się rozmaite urządzenia służące rekreacji. Spotkamy tu zatem karuzele, zjeżdżalnie, kolejki górskie, trampoliny, różnego rodzaju symulatory i całą masę innych atrakcji. Jak wskazuje sama nazwa, rodzinne parki rozrywki to obiekty stworzone do spędzania czasu całą rodziną. Z tego względu znajdują się tu atrakcje odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych. 

Atrakcje Energylandii

W Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia znajduje się aż 70 atrakcji, a każda z nich jest inna. Bardzo dobrym pomysłem było podzielenie wszystkich atrakcji na cztery grupy tematyczne. Każda strefa tematyczna charakteryzuje się odmiennym wyglądem i obecnością urządzeń o różnym stopniu intensywności. W Energylandii każdy znajdzie coś dla siebie. Dla małych dzieci idealna jest Bajkolandia, gdzie w pełni bezpiecznie mogą spędzać czas najmłodsi uczestnicy. Doskonałą przestrzenią dla całych rodzin jest Strefa Familijna, gdzie znajdują się już bardziej intensywne atrakcje. Najmocniejsze przeżycia i prawdziwy zastrzyk adrenaliny czekają na gości Strefy Ekstremalnej, gdzie znajdują się najbardziej intensywne atrakcje (między innymi najsłynniejszy mega coaster w Europie, słynny HYPERION). Czwartą strefą tematyczną jest Water Park, będący ogromnym parkiem wodnym na świeżym powietrzu. 

Dlaczego akurat Energylandia?

Rodzinny Park Rpzrywki Energylandia to doskonały wybór zarówno dla osób, które nigdy nie były w wesołym miasteczku, jak i dla stałych bywalców tego rodzaju obiektów. To zdecydowanie najlepiej wyposażony park rozrywki w Polsce. Organizatorzy na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo uczestników: wszystkie sprzęty posiadają odpowiednie atesty i są na bieżąco serwisowane. Energylandia to doskonały wybór zarówno dla rodzin z małymi dziećmi, jak i dla grup przyjaciół. Dlatego, planując wakacje, nie zapomnijcie o odwiedzeniu tego niezwykłego miejsca.

 

To może Cię zainteresować