Polecamy...

Nowa superatrakcja Energylandii – Aqualantis

16 lipca 2021

Dobrze wszystkim znana Energylandia w Zatorze oferuje swoim gościom szeroki wachlarz opcji, dlatego jest idealnym miejscem na rodzinną wycieczkę. Odwiedzający odnajdą tu propozycje przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. W cenie jednego biletu otrzymujemy nielimitowany dostęp do wszystkich atrakcji, z których możemy korzystać bez żadnych ograniczeń czasowych i ilościowych. Właściciele Energylandii przyzwyczaili nas już do tego, że w największym polskim parku rozrywki co rok pojawiają się nowe atrakcje. Nowości nie brakuje też w sezonie 2021. W zatorskim centrum rozrywki pojawiła się nowa strefa tematyczna, której najważniejszym bohaterem jest gigantyczny rollercoaster Abyssus.

Energylandia – nowa część parku już otwarta!

14 lipca 2021 roku, dokładnie w 7 urodziny Energylandii, miała miejsce premiera nowej części tematycznej parku obejmującej powierzchnię aż 6 hektarów. Aqualantis, bo taką nosi nazwę, stylizowany jest na starożytne zatopione miasto. To naprawdę niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju miejsce, dzięki któremu goście będą mogli przenieść się na chwilę do mitycznego miasta Atlantis. Fabuła nowej strefy zabawy opowiada o historii starożytnej krainy, która pewnego dnia została zalana przez ogromną falę. Po latach ruiny metropolii zostały odnalezione przez dzielnych odkrywców, którzy zbudowali stację pomp służącą do odprowadzania wody z zalanego miasta. Odwiedzający mogą przechadzać się uliczkami stylizowanymi na starożytne królestwo i stopniowo odkrywać historię tego niezwykłego miejsca. Czeka tu na nas także mnóstwo niesamowitych atrakcji. 

Aqualantis – atrakcje, jakich jeszcze nie było

W szóstej strefie tematycznej Energylandii znajdziemy urządzenia rozrywkowe o różnym stopniu trudności. Zgodnie z zamierzeniami organizatorów, 14 lipca uroczyście zainaugurowano działalność aż 10 nowych propozycji. Atrakcje tej fantastycznej krainy to między innymi Disco Coaster (wirujący talerz o różnych prędkościach, który, wirując, przemieszcza się w górę i w dół), Burning Engine (atrakcja dla dzieciaków, które wcielają się w role strażaków i próbują ugasić pożar), Submarine Drive (karuzela dla najmłodszych stylizowana na małą łódź podwodną), Grotto Expedition (emocjonująca ekspedycja łodziami widokowymi wśród tajemniczych jaskiń na terenie dawnej stoczni zatopionego miasta) czy Light Explorers (familijna kolejka górska, która dwa razy zabiera pasażerów w tę samą trasę, poruszając się raz do przodu i raz do tyłu). Aqualantis to nie lada gratka dla wszystkich fanów dobrej zabawy. Atrakcją gwarantującą solidny zastrzyk adrenaliny jest rollercoaster Abyssus, prawdziwy hit tegorocznego sezonu. Abyssus to tzw. double launch coaster, co oznacza, że wagonik zostaje aż dwukrotnie dopędzony – pierwszy raz na samym starcie i drugi, kiedy zaczyna wytracać prędkość. Producenci rollercoastera zapewnili też liczne efekty grawitacyjne, kilkukrotne niespodziewane inwersje oraz wiele efektów wodnych. Przejazd tą ekstremalną kolejką to doskonała okazja, by poczuć smak adrenaliny.

 

To może Cię zainteresować