Polecamy...

Alpamare – Pfäffikon, Szwajcaria

11 sierpnia 2020

Alpamare to jeden z największych w Europie krytych Parków Wodnych. Miłośnicy wodnych atrakcji mogą tu naprawdę poszaleć. Czekają na nich najdłuższe w Europie zjeżdżalnie, które gwarantują wiele zabawy i podwyższony poziom adrenaliny. Alpamare to także nowoczesna strefa Wellnes & Spa oferująca fantastyczny relaks na najwyższym poziomie.

Atrakcje Alpamare

Poszukując wodnych przygód, naprawdę warto przybyć do Szwajcarii, do Pfäffikon w kantonie Schwyz. To właśnie w tym alpejskim miasteczku znajduje się jeden z najlepiej ocenianych w Europie parków wodnych. Czeka tu na nas aż 11 zjeżdżalni o łącznej długości 1800 metrów. Nie lada atrakcją jest basen ze sztucznymi falami sięgającymi nawet jednego metra wysokości. Mnóstwo wrażeń dostarczy nam również dzika rzeka Rio-Mare. Z kolej poszukiwacze spokoju znajdą go z pewnością w termach alpejskich z jacuzzi oraz termach solankowych o temperaturze 36 stopni Celsjusza. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać o leczniczych właściwościach takich kąpieli.

Strefa z saunami wzbogacona została ciekawymi efektami świetlnymi. Znajdują się tu różne rodzaje saun, a wśród nich sauna parowa, sauna typu bio oraz sauna fińska. Ofertę Apamare uzupełnia strefa fitness, gdzie można spędzić czas na różnego typu aktywnościach fizycznych.

Alpamare to także całe zaplecze dla gości. Obejmuje ono między innymi sklep, restaurację z grillem, gdzie goście mogą samodzielnie przyrządzić swoje dania oraz restaurację Rio z pięknym ogrodem zimowym i pysznymi przekąskami i sałatkami. Możemy tu skorzystać z 200 bezpłatnych leżaków. Wypoczywając i korzystając z promieni słonecznych, podziwiamy niesamowite widoki na Jezioro Zuryskie i Alpy.

Raj dla dzieci

Od maja 2016 roku w Alpamare znajduje się mały obszar dla dzieci o powierzchni 200 metrów kwadratowych. Obejmuje zjeżdżalnie, brodzik dla dzieci, duży wybór urządzeń wodnych, takich jak żółw z pompą wodną do natryskiwania, wywrotka wodna, ośmiornica, z której rozpryskuje się woda, pistolety wodne z celami i wodospad. Dla rodziców jest dużo miejsc do siedzenia i obserwowania pociech, a także taras ze wspaniałym widokiem na Jezioro Zuryskie! To idealne miejsce dla dzieci w wieku 1-6 lat.

Zaplanuj swoją wizytę w Alpamare

Alpamare jest otwarte przez 365 dni w roku! Od poniedziałku do czwartku obiekt jest czynny w godzinach od 10:00 do 22:00, w piątki i soboty od godziny 10:00 do 23:00, a w niedziele od 10:00 do 21:00. W czasie przerwy świątecznej, w dniach od 25 grudnia do 6 stycznia Alpamare jest otwarte tylko przez cztery godzinny dziennie. Zjeżdżalnie, z wyjątkiem Mini-Canyon, Alpa-Bob i Whitewater, są zamykane o 20:00. Natomiast łaźnie i obiekty Spa są otwarte do 20:45.

Do Alpamare bardzo łatwo dojedziemy samochodem. Jadąc autostradą A3, wystarczy zjechać na zjeździe Pfäffikon / SZ i jechać w kierunku Pfäffikon, a następnie kierować się drogowskazami Seedamm Center i Alpamare. Alpamare jest oznakowane już na zjeździe z autostrady odpowiednimi drogowskazami.

Bezpośrednio do Alpamare dojedziemy również transportem publicznym. Wystarczy wsiąść do autobusu numer 195 na stacji Pfäffikon i wysiąść na przystanku Seedamm-Center. W niedzielę zwykły autobus nie działa. Należy skorzystać z autobusu 524 w kierunku Buttikon i wysiąść w pobliżu restauracji Schweizerhof, tuż po dużym rondzie przed Seedammcenter. Rozkład autobusów znajdziemy na stronie www.sbb.ch. Warto pamiętać, że w niedziele obowiązują inne rozkłady jazdy.

Bilety do Alpamare można kupić drogą internetową. To spore ułatwienie, bo omijają nas kolejki przy kasach biletowych.
 

To może Cię zainteresować