Polecamy...

Weekend w Małopolsce

27 sierpnia 2019

Województwo małopolskie jest jednym z ciekawszych regionów Polski – zarówno po względem geograficznym, jak i kulturowym. To właśnie dlatego Małopolska idealnie nadaje się na wycieczkę weekendową. Co można zobaczyć w tym regionie? Jakie atrakcje czekają na turystów odwiedzających Małopolskę?

Łatwy dojazd

Ogromnym atutem województwa małopolskiego jest to, że możemy tu łatwo dojechać właściwie z każdego zakątka Polski. Do dyspozycji mamy świetne połączenia drogowe, wśród których na pierwszym miejscu znajduje się autostrada A4. Jeżeli podróżujemy pociągiem, najlepszą bazą wypadową będzie oczywiście Kraków. Nowoczesny dworzec kolejowy Kraków Główny co roku obsługuje miliony pasażerów. Jeżeli mieszkamy daleko i nie chcemy tracić dużo czasu na dojazd, możemy wybrać również połączenie lotnicze. Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice realizuje loty krajowe i międzynarodowe z najdalszych zakątków świata. Na miejscu możemy wypożyczyć samochód w jednej z licznych wypożyczalni lub dotrzeć do centrum Krakowa pociągiem lub autobusem (czas dojazdu komunikacją to niecałe 25 minut).

Korzystne położenie geograficzne i walory przyrodnicze

Małopolska leży w południowej części kraju. Z tego względu tutejsza rzeźba terenu jest wyjątkowo zróżnicowana. Jedną z największych atrakcji przyrodniczych są tu oczywiście góry. Do wyboru mamy majestatyczne Tatr oraz malownicze Beskidy, Pieniny lub Gorce. Przebywając w Małopolsce, koniecznie wybierzmy się na wycieczkę w góry, ponieważ takiej przyrody nie znajdziemy nigdzie indziej.

Miasta z wieloletnią historią

Weekend w Małopolsce nie może odbyć się bez odwiedzenia jednego z najpiękniejszych miast w Polsce, czyli Krakowa. Niezwykły klimat tego miasta sprawia, że można poczuć tutaj to nieuchwytne „coś”, czego nie doświadczymy w żadnym innym mieście w kraju.

Park Rozrywki Energylandia

Jedną z największych atrakcji Małopolski jest Park Rozrywki Energylandia. Spędzając weekend w tym regionie, koniecznie wybierzmy się na wycieczkę do tego niezwykłego miejsca. Park Rozrywki Energylandia położony jest w urokliwej miejscowości Zator. Do Energylandii najłatwiej dojedziemy z Krakowa lub Katowic. To zdecydowanie najciekawszy park rozrywki w Polsce, udostępniający gościom dostęp do prawie osiemdziesięciu różnorodnych atrakcji. Nigdzie indziej w kraju nie znajdziemy tak dużej ilości atrakcji zgromadzonych w jednym miejscu. Teren parku podzielony jest na cztery strefy tematyczne, z których każda oferuje atrakcje o różnym stopniu intensywności. Najsłynniejszą atrakcją Energylandii jest ogromny megacoaster HYPERION znajdujący się w Strefie Ekstremalnej. Ta część Energylandii to idealne miejsce dla miłośników mocnych wrażeń i silnych emocji. Jeżeli wolimy spokojniejsze rozrywki, doskonałą opcją będzie Strefa Water Park oraz Strefa Familijna. W tej pierwszej znajduje się największy w Polsce zewnętrzny park wodny, dysponujący atrakcjami wodnymi oraz miejscem do odpoczynku na egzotycznej plaży z białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą. Strefa Familijna zawiera natomiast atrakcje dla całej rodziny, z których można korzystać wspólnie lub samemu. Jeśli przyjedziemy tu z małym dzieckiem, warto odwiedzić także Bajkolandię, czyli miejsce zabaw specjalnie dla najmłodszych. To najbardziej kolorowa i magiczna część całej Energylandii.

To może Cię zainteresować