Polecamy...

Największe atrakcje Energylandii

17 października 2019

Energylandia jako największy park rozrywki w Polsce może pochwalić się wieloma atrakcjami, które wyróżniają to miejsce na tle innych obiektów nie tylko w Polsce i Europie, ale również na całym świecie. Największe zainteresowanie przyciągają tu urządzenia tworzące strefę ekstremalną, gdzie znajdziemy unikalne kolejki górskie. Swoimi parametrami biją one często światowe rekordy i pozwalają przeżyć niesamowite emocje. Przed wizytą w Parku warto dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Atrakcje dla każdego

Będąc w Energylandii nie możemy pominąć strefy ekstremalnej, w której znajdują się najbardziej rozpoznawalne obiekty w całym Parku. Warto pamiętać, że ze względu na swoje gabaryty i długość torów największych kolejek strefa ta nie odnosi się do ściśle wyznaczonego miejsca, a bardziej służy do jednolitej klasyfikacji najbardziej ekstremalnych urządzeń. Są one rozmieszczone w różnych miejscach na mapie Energylandii, dzięki czemu spacerując po Parku, co jakiś czas możemy skorzystać z nowej atrakcji tego typu.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Wśród dostępnych kolejek występuje wiele różnic, które zauważymy po bliższym przyjrzeniu się ich konstrukcji. Każda z nich posiada własną wyjątkową strukturę elementów nośnych oraz wsporników dostosowaną do całości projektu. Co ciekawe znajdziemy tu też urządzenia, w których siedzenia są zamontowane od dołu, a sam tor znajduje się nad głowami użytkowników. Przykładem może być to roller coaster Mayan. Inne różnice dotyczą głównie osiągów danej kolejki takich jak maksymalna prędkość, ilość i rodzaj zakrętów, a także siła przeciążeń, jakim poddawani są uczestnicy zabawy.

Hyperion

Wśród najbardziej znanych atrakcji opisywanej strefy najczęściej wspomina się o Hyperionie. Przejażdżka tym roller coasterem może przyprawić o zawrót głowy. Kolejka w momencie pierwszego spadku z wysokości 77 metrów spada niemal pionowo w dół z prędkością ponad 142 kilometrów na godzinę. To niesamowite przeżycie potęgują następujące po nim serie szybkich zakrętów, w których doświadczymy sporych przeciążeń różnego typu. Przed tą ekstremalną podróżą możemy zapoznać się z tematem przewodnim towarzyszącym naszej wyprawie. Zrobimy to w łatwy sposób, poświęcając kilka minut podczas oczekiwania na nasz kurs, oglądając specjalny film opisujący przygody załogi statku badawczego Hyperion 1. Dla osób, chcących jeszcze lepiej poznać losy głównych bohaterów przygotowano nawet miniserial rozwijający wątki zasygnalizowane w głównym filmie.

Zadra

Nowym obiektem, który jeszcze bardziej poszerza ofertę Energylandii pod względem roller coasterów jest Zadra - największy na świecie tego typu obiekt o konstrukcji hybrydowej. Oznacza to, że podstawa kolejki zbudowana jest ze specjalnie sprowadzanych z USA, drewnianych elementów rusztowania oraz stalowych szyn. Budowa kolejki trwałą zaledwie 11 miesięcy, a jej premiera miałą miejsce 22 sierpnia 2019 roku. Osiąga ona 63 metry wysokości, a rozwijana prędkość to, aż 121 kilometrów na godzinę.

To może Cię zainteresować