Polecamy...

Atrakcje strefy Water Park Energylandia

19 kwietnia 2020

Trzeba przyznać, że Energylandia naprawdę robi wrażenie. To miejsce wyjątkowe zarówno pod względem powierzchni i ogromnej różnorodności atrakcji, jak i z powodu niesamowitej atmosfery. Klimat Parku Rozrywki Energylandia sprzyja świetnej zabawie, sprawiając, że tutaj każdy może poczuć się jak dziecko. Od 2016 roku na terenie Energylandii funkcjonuje Water Park. To strefa odpoczynku i wodnych zabaw dla dzieci i dorosłych. Water Park jest czynny w dni, gdy temperatura wynosi minimum 20 stopni, czyli właściwie przez większą część lata i wczesną jesień. Jakie atrakcje można znaleźć w tej części parku?

Baseny

Jeśli park wodny, to oczywiście baseny. W Water Park znajdują się baseny o różnej głębokości. Jest tutaj strefa dla umiejących, jak i dla nieumiejących pływać. Głębokość wody w żadnym miejscu nie przekracza 140 cm. Nad bezpieczeństwem gości czuwają wykwalifikowani ratownicy, których możemy rozpoznać po charakterystycznych czerwonych strojach. Aranżacja basenów przypomina groty wydrążone w skałach. Dodajmy do tego lazurowy kolor wody – efekt jest naprawdę niesamowity. Informacje na temat temperatury wody są codziennie aktualizowane i znajdują się na tablicach stojących przy wejściu do strefy.

Leżaki

W Water Park znajduje się mnóstwo miejsca do odpoczynku. Na wysypanych piaskiem plażach porozstawiane są setki wygodnych leżaków, zachęcających do relaksu w cieniu wiklinowych daszków. Leżaki mają regulowany kąt nachylenia, dzięki czemu każdy może ułożyć się w ulubionej pozycji. To idealne miejsce do opalania, zjedzenia posiłku czy odpoczynku w przerwie między kolejnymi atrakcjami.

Wodne atrakcje dla dzieci

Water Park Energylandia jest największym zewnętrznym parkiem wodnym w Polsce. Znajdują się tu atrakcje o różnym stopniu intensywności, z których można korzystać wraz z całą rodziną. Najmłodsi goście będą zachwyceni ogromnym drewnianym statkiem ze zjeżdżalniami, na który można wyjść. Statek ze zjeżdżalniami otoczony jest płytką wodą i uroczymi fontannami w różnych kształtach. Ta atrakcja nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, dzięki czemu mogą z niej korzystać zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

Tropical Splash

W strefie Water Park znajduje się znajduje się aż pięć różnych zjeżdżalni. Każda z nich jest inna i zapewnia różne doznania. Tropical Splash rozpoznacie po tym, że składa się aż z sześciu biegnących równolegle torów do zjeżdżania. Do zjazdu służą specjalne maty, dodające zjeżdżającemu jeszcze większej prędkości. Jeśli chcemy spróbować swoich sił w wyścigu na czas, koniecznie sprawdźmy Tropical Splash.

Aloha Slide i Tiki Ride

Te dwie zjeżdżalnie są absolutnym hitem Water Park Energylandia. Na obydwu zjeżdża się w specjalnych pontonach. Do wyboru są pontony jedno- lub dwuosobowe. Mnóstwo zakrętów, niesamowita prędkość i niespodziewane efekty specjalne – to wszystko czeka na was na Aloha Slide i Tiki Ride. Obydwie zjeżdżalnie kończą się w wijącej się rzece, która ma głębokość 135 cm. Prąd rzeki nie jest zbyt szybki, więc jest ona idealnym miejscem do odpoczynku po ekscytującym zjeździe ze zjeżdżalni.

Kamikadze

Zjeżdżalnia Kamikadze to coś tylko dla najodważniejszych. Na początek staje się na specjalnej platformie. Po chwili usuwa się podłoga spod nóg, a my lecimy pionowo w dół, wpadając na koniec do krętej zjeżdżalni z wieloma zakrętami.

Exotic Fun

To wyjątkowo oryginalna zjeżdżalnia, której kształt jest zupełnie inny niż w przypadku pozostałych. Exotic Fun to ogromna pochylnia, po której jeździ się na pontonie w górę i w dół. Czy odważysz się spróbować?

To może Cię zainteresować