Polecamy...

Najciekawsze atrakcje Parku Wodnego Energylandia

3 lipca 2020

Od 2016 roku na terenie parku funkcjonuje Waterpark o wielkości ponad 1 800 metrów kwadratowych powierzchni basenowej. Strefa wodna czynna jest w sezonie letnim i imituje warunki strefy tropikalnej, dzięki czemu goście mogą poczuć się, jak w ciepłych krajach i nacieszyć przyjemną bryzą, słońcem i wodą. Wodny park rozrywki zapewnia gościom szeroki wybór atrakcji, ponieważ goście mogą skorzystać z kilkunastu zjeżdżalni różnego typu i o zróżnicowanym poziomie zaawansowania. Dodatkowo do dyspozycji gości są udogodnienia w stylu spa, jak baseny z podgrzewaną wodą czy leżaki.

Zjeżdżalnie – główny punkt programu

Jedną z najciekawszych atrakcji parku wodnego wydaje się być Tropical Splash. Konstrukcja liczy sześć, równoległych względem siebie torów i jest typem zjeżdżalni pontonowej. Jednak zjeżdża się na specjalnych matach, startując z wysokości dziewięciu metrów. Maty, dzięki specjalnemu ukształtowaniu i wykonaniu z odpowiedniego materiału pozwalają nabrać dużej prędkości. Ograniczeniem na torach jest brak możliwości wykonywania zbyt dynamicznych ruchów – nie wolno puszczać maty i wymachiwać kończynami. Grozi to uszkodzeniami ciała lub spadnięciem z maty. Uczestnicy na pewno będą się wybornie bawić, a możliwość przyjacielskiej rywalizacji o to, kto pierwszy zjedzie na dół, ubarwi dodatkowo zabawę gościom.

Równie popularną wydaje się zjeżdżalnia Aloha. Nazwa kojarzy się tropikalnie i nasuwa na myśl ekstremalną zabawę, lecz w rzeczywistości jest jedną z łagodniejszych opcji torów wodnych na terenie parku wodnego. Liczy sobie łącznie 111 metrów długości, a w punkcie szczytowym ma blisko dziewięć metrów wysokości. Ważną informacją jest, iż Aloha jest jedną z kilku dostępnych w Waterparku zjeżdżalnią pontonową. Przejazd odbywa się na specjalnych pontonach – jedno lub dwuosobowych. Trasa mija bardzo szybko, pomimo swojej zaskakującej długości i stanowi świetną zabawę oraz porządną dawkę adrenaliny. Koniec trasy toru Aloha wpada do Adrenture River – wąskiego i długiego basenu.

Kolejną ciekawą zjeżdżalnią pontonową jest Tiki Ride. Na tej atrakcji również obowiązuje korzystanie z pontonów jedno- lub dwuosobowych w tracie przejażdżki. Tiki Ride jest w porównaniu do wyżej wymienionych zjeżdżalni bardziej ekstremalna, bowiem należy do jednej z najwyższych w ofercie parku. Osiąga wysokość 15, 5 metra w szczytowym punkcie, a jej długość wynosi aż 153 metry. Przejażdżka jest, zatem szybka i dość długa. Zjazd kończy się z impetem, gdy wpadamy do wąskiego basenu atrakcji Adventure River.

Ostatnią, ale niemniej wyjątkową z wymienionych zjeżdżalnią będzie Exotic Fun. To nowa atrakcja parku, która stanowi jego dumę. O wyjątkowości zjeżdżalni stanowi unikalny kształt. Tor jest głęboką dziurą o gładkich ścianach, przez co przypomina misę albo lej. Uczestnicy biorą udział w zabawie na specjalnych pontonach. Kształt atrakcji pozwala na długą przejażdżkę, dzięki chaotycznemu ruchowi i krążeniu po wnętrzu leja. Z czasem ponton nabiera prędkości. Zabawa zaczyna się na wysokości 9 metrów, a na końcu uczestnicy spadają przez otwór do popularnego zakończenia wielu zjeżdżalni, Adventure River.

Park wodny Energylandii może pochwalić się szerokim wachlarzem atrakcji i wszystkie są równie interesujące. Jednak zdecydowanym zwycięzcą w walce o tytuł najciekawszej atrakcji wodnej są zjeżdżalnie. To doskonała zabawa zarówno dla młodszych uczestników, jak i dorosłych. Z pewnością w wodnym parku rozrywki każdy znajdzie atrakcję dla siebie.

To może Cię zainteresować