Polecamy...

Exotic Island – poznaj nową strefę Energylandii

6 lipca 2021

Energylandia przyzwyczaiła nas już do tego, że co roku oferuje nam kolejne nowości. Nie inaczej jest w tym sezonie. Właściciele zatorskiego wesołego miasteczka zadbali o to, by najnowocześniejszy park rozrywki w Polsce gwarantował najlepszą zabawę dla całych rodzin. Energylandia to tak naprawdę dwa parki w jednym miejscu: park rozrywki oraz park wodny. Water Park to część Energylandii, która premierę miała już jakiś czas temu. W tym sezonie największy polski aquapark na wolnym powietrzu został jednak powiększony o kolejną niezwykłą atrakcję – ogromny wodny plac zabaw ze zjeżdżalniami i basenami dla najmłodszych. Znajdziecie tu palmy, plażę i mnóstwo miejsca do relaksu.

Exotic Island – egzotyczna wyspa w samym środku Energylandii

W sezonie 2021 park rozrywki w Zatorze przygotował dla swoich gości kolejną niecodzienną atrakcję. Obszar nowoczesnego Water Parku został wzbogacony o olbrzymi wodny plac zabaw obejmujący blisko 2 hektary powierzchni. Aranżacja tej części wesołego miasteczka nawiązuje stylistycznie do klimatu egzotycznej wyspy: zobaczycie tu liczne efektowne dekoracje w postaci palm oraz figurki zwierząt zamieszkujących tropikalną dżunglę. Jako ciekawostkę można dodać, że po uruchomieniu strefy Exotic Island Energylandia dysponuje teraz największym otwartym kompleksem atrakcji wodnych w Polsce. Dla wygody gości w tej części parku znajdują się komfortowe szatnie oraz szafki depozytowe, w których można przechować rzeczy na czas pobytu w Water Parku. Łasuchy mogą liczyć na pyszne jedzenie – na terenie Exotic Island funkcjonują aż dwa punkty gastronomiczne: Coco Chick, serwujący w roli głównej dania z kurczaka, oraz Palm Grill, gdzie głód zaspokoją amatorzy ciepłych potraw z grilla.

Water Park Energylandia – idealne miejsce na przygodę i wypoczynek

W skład Exotic Island wchodzą liczne atrakcje wodne, m.in. dwa baseny i kompleks zjeżdżalni. Turyści odwiedzający tropikalną wyspę będą mogli wypróbować dwa zupełnie nowe baseny: jeden o głębokości 30 cm, a drugi 140 cm. W Tropical Island znajduje się także obszerny brodzik dla dzieci, zajmujący powierzchnię 1267 m2, oraz większa niecka o rozmiarze 2523 m2. Brodziki mają głębokość maksymalnie 20 cm, dzięki czemu pozwalają nawet bardzo małym szkrabom na bezpieczną zabawę pod czujnym okiem rodziców. Nad bezpieczeństwem gości czuwają ponadto wykwalifikowani ratownicy i pracownicy porządkowi. Łączna powierzchnia nowej strefy zabawy to 3790 m2. Oprócz basenów w nowej części Water Parku znalazło się 5 zjeżdżalni wodnych, duży kompleks ślizgawek i armatek wodnych oraz mnóstwo mniejszych zabawek dla dzieci i młodzieży, w tym prawdziwe koła młyńskie. Specjalną częścią instalacji są kolorowe atrakcje wodnej dedykowane wyłącznie maluszkom: niewielkie zjeżdżalnie oraz tryskające wodą zabawki. Dla nieco starszych dzieci tuż obok zorganizowano przestrzeń, w której można swobodnie pobawić się z rówieśnikami. Można tu np. urządzić  zawody w strzelaniu z armatek wodnych, jak również po prostu odpocząć. W nowej strefie Energylandii zaprojektowano także tropikalny plac zabaw Funky Monkey, znajdujący się w centralnej części całego kompleksu.

 

To może Cię zainteresować