Polecamy...

Tatralandia – Liptowski Mikułasz, Słowacja

8 sierpnia 2020

Aquapark Tatralandia znajduje się we wsi Liptovský Trnovec, w pobliżu Liptovskiego Mikuláša. Tereny te słyną z ogromnej ilości składników mineralnych. Tutejsza woda geotermalna niezwykle korzystnie wpływa na układ ruchowy i oddechowy. Dlatego jest tak ceniona wśród miłośników gorących źródeł. Aquapark otwiera swoje bramy przed turystami ze Słowacji, ale i całego świata. Obiekt jest otwarty przez okrągły rok. Należy do największych tego typu atrakcji wodnych na Słowacji, w Czechach oraz w Polsce.

Położenie Tatralandii

Tatralandia usytuowana jest na północnym brzegu sztucznie utworzonego jeziora Liptowska Mara. Przebywając tu, można podziwiać fantastyczne widoki na Zachodnie Tatry. Prawdziwe serce tego niezwykłego obiektu to źródło wody geotermalnej, która wypływa z głębokości ponad 2500 metrów. Osiąga ona temperaturę 60,7 stopni Celsjusza. W okresie paleolitu na tym terenie znajdowało się morze, którego wody zasilają teraz baseny Tatralandii.

Baseny w Tatralandii

Obiekt zapewnia gościom 9 basenów całorocznych z wieloma atrakcjami wodnymi. Thermal Pool jest basenem zewnętrznym, wypełnionym wodą o temperaturze 36 stopni Celsjusza. Umożliwia nie tylko relaks za pomocą dysz masujących, ale i aktywność na ścianie wspinaczkowej, grę w siatkówkę lub koszykówkę wodną.

Niagara Pool to typowy basen pływacki z temperaturą wody 28 stopni Celsjusza. Wydzielone pasy do pływania pozwalają na spokojny trening. Jednak część basenu została przeznaczona na finisz dla zjeżdżalni Niagara.

W basenie Ocean o temperaturze wody 32 stopnie Celsjusza można zakosztować tropikalnego relaksu. Sprzyjają mu wodne masaże, łóżka, masujące natryski oraz wielki wodotrysk. Ogromną atrakcją tego basenu jest pływanie z przeciwprądem. Fascynujące podwodne oświetlenie dodaje temu miejscu fantastycznej atmosfery. Jak na prawdziwej karaibskiej plaży, wokół basenu czekają leżaki. W trakcie odpoczynku można podziwiać majestatyczne tatrzańskie szczyty.

Pozostałe baseny Tatralandii to: Tropical Pool, White Lagoon, Booble Pool, Snorkeling Pool oraz Paradise Pool. Na najmłodszych czeka Basen Piratów z ogrodem, wodną doliną, egzotycznymi zwierzętami i palmami. Jeżeli dodamy do tego mnóstwo dziecięcych zjeżdżalni, otrzymamy prawdziwy raj dla dzieci.

Tatralandia to także fantastyczne baseny letnie, a wśród nich Basen Klasyczny, Amazonia i Basen 21 Atrakcji, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze względu na masę atrakcji takich, jak zjeżdżalnie, wodne huśtawki, wodny parasol, sztuczny deszcz, powietrzne gejzery oraz liczne masaże.

Saunowy Świat Celtów

Saunowy Świat Tatralandii to niesamowity relaks, który jednocześnie koi i pobudza wszystkie zmysły. Jest połączeniem leczniczego działania wody (hydroterapii), unoszących się w powietrzu zapachów (aromaterapii) oraz relaksujących dźwięków (muzykoterapii). Nie ma nic lepszego dla zdrowia, urody i właściwej równowagi psychicznej.

W Saunowym Świecie Celtów goście mogą spodziewać się 21 atrakcji. Czekają na nich łaźnie parowe i suche oraz inhalacje solne i parowe. Znajduje się tu także solarium, dwa tepidaria, jacuzzi oraz basen chłodzący i lodowe wiadro. O pozytywnym wpływie saun na nasz organizm nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dzięki wizytom w saunie ciało uczy się równoważyć różnice temperatur, które nam ostatnio tak mocno doskwierają. To prawdziwy trening dla naczyń krwionośnych. Ten wyjątkowy kompleks jest ogromną szansą na całkowite odprężenie organizmu, które jest nam tak bardzo potrzebne w dzisiejszym zabieganym i mocno zestresowanym świecie.

To może Cię zainteresować