Polecamy...

Aqualand – El Arenal, Hiszpania

14 sierpnia 2020

Aqualand w El Arenal to największy park wodny na Majorce. Jest podzielony na kilka stref, w których miłośnicy wodnych atrakcji, mogą znaleźć idealną formę rozrywki dla siebie. Fantastyczna pogoda panująca na Majorce pozwala cieszyć się wszystkimi atrakcjami na świeżym powietrzu, w promieniach gorącego słońca.

Zabawa adrenaliną

Czym byłby park wodny bez zjeżdżalni i przejażdżek przyprawiających o szybsze bicie serca nawet największych śmiałków? W Aqualand tego typu atrakcji jest, co niemiara.

Tsunami to zjeżdżalnia w formie ogromnego half pipe. Ma wysokość 15 metrów. W gigantycznym leju poruszamy się raz w jednym, raz w drugim kierunku z zawrotną prędkością. Istnieje możliwość samodzielnej przejażdżki oraz przygody przeżywanej we dwójkę.
Cobra Cing to niezwykła wodna atrakcja z największym efektem wizualnym, jaki kiedykolwiek stworzono. Imponująca, rewolucyjna, stymulująca, a do tego zabawna! Początek przejażdżki ma miejsce w efektownej paszczy kobry.

Nazwa kolejnej atrakcji jest nieprzypadkowa. Tornado należy do atrakcji najnowszej generacji, która łączy w sobie szybkie zjazdy i zawrotne obroty. To doskonały przykład, że najbardziej nowatorskie atrakcje wodne można znaleźć właśnie w Aqualand El Arenal. Poczujemy się pochłonięci siłą tornada!

Kamikaze jest prawdziwie ekstremalną atrakcją obecną w wielu parkach wodnych. To pojedyncza zjeżdżalnia o dużym nachyleniu do zjeżdżania z progresywnym przyspieszeniem. Początkowo spadamy prawie pionowo w dół.

Spróbujmy koniecznie przejażdżki w wielkim wężu o długości 20 metrów i zakończmy ją, wylatując z jego paszczy. Trzy spirale o niesamowitej prędkości, podwyższony poziom adrenaliny i mnóstwo dobrej zabawy. Anaconda czeka!

Na wyjątkowo odważnych gości Aqualandu czeka także Black Hole, czyli Czarna Dziura. Ta ogromna czarna zjeżdżalnia ma kształt tuby. Zjazd odbywa się w całkowitej ciemności. Czujemy, więc z podwójną siłą niesamowite przeciążenia.

Kidzworld

W strefie Kidworld znajdują się trzy obszary dla najmłodszych, aby spełniły się ich marzenia związane z zabawą w wodzie. Przestrzeń zaprojektowana została specjalnie dla najmłodszych. Zjeżdżalnie, mosty wiszące i mnóstwo atrakcji nie pozwala na nudę ani przez sekundę. Atrakcje uwzględniają wszelkie normy bezpieczeństwa, a świetny zespół ratowników monitoruje wszystkie ruchy najmłodszych gości parku. Strefa Kidzworld obejmuje 12 zjeżdżalni wszystkich typów dla najmłodszych, aby doświadczyły podobnych wrażeń, jak starsi, jednak w mniejszym formacie. To chyba największy plac zabaw na Majorce!

Rodzinna zabawa

W Aqualand można spędzić radosny czas wspólnie z rodziną. W strefie familijnej nie brakuje atrakcji o typowo integracyjnym charakterze. Należy do nich między innymi Multipista, czyli zjeżdżalnia z wieloma równoległymi torami. Gotowi do wyścigu? Start! Kto pierwszy na dole, wygrywa! A może warto posurfować wspólnie w Surf Beach. Możemy się tu poczuć jak w morzu z falami o wysokości ponad jednego metra!

Sklep z pamiątkami

Sklep zlokalizowany na terenie parku posiada szeroką gamę akcesoriów niezbędnych do zabawy w wodzie, takich jak stroje kąpielowe, kremy przeciwsłoneczne, ręczniki, klapki i wiele innych. Możemy tu również kupić upominki, które sprawią, że pobyt w aquaparku będzie naprawdę niezapomniany. Spersonalizowane koszulki z logo Aqualand lub z logo poszczególnych atrakcji, którymi można cieszą się sporym powodzeniem wśród turystów. Można się tutaj zaopatrzyć także w spersonalizowaną papeterię, zabawki, pluszami i inne gadżety.

To może Cię zainteresować