Polecamy...

Dojazd do Energylandii bez problemów

27 kwietnia 2019

Miejscowość Zator leży na pograniczu województwa małopolskiego i śląskiego. Znajduje się pomiędzy dwoma rozległymi miastami – Krakowem i Kielcami. Dojazd nie stanowi problemu ze względu na połączenie autostradowe. Trasa bezpośrednia, bowiem leci przez szybką autostradę A4. To sprawia, że dojazd do miejscowości i tym samym parku rozrywki w Zatorze jest prosty. Jednak opcji na dotarcie do celu jest kilka.

Autobus dla gości

Dla osób niezmotoryzowanych najlepszą opcją jest skorzystanie ze specjalnie zorganizowanego połączenia autobusowego. Bus kursuje z większych miast, jak Kraków i Kielce z dworca głównego. Więcej informacji na temat aktualnych rozkładów jazdy na nowy sezon można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.dojazd.energylandia.pl. To komfortowe rozwiązanie, gdyż autobus zabierze turystów prosto pod bramy parku bez szukania trasy czy przesiadek. Autobusy są przestronne i wygodne, mieszczące nawet kilkadziesiąt osób. Każdy z pojazdów jest oznaczony banerami parku rozrywki dla bezproblemowego rozpoznania. Bilet to koszt jedynie 29 zł w obie strony. W sezonie letnim busy kursują od wtorku do niedzieli, codziennie o godzinie 8.30 (dojazd z Krakowa), zaś powroty kurs ma miejsce o godzinie 18. Informacje na temat rozkładu jazdy można znaleźć na stronie internetowej lub w punkcie informacji.

Inne środki transportu

Możliwości dojazdu do parku jest jednak więcej, niż tylko opcja busa. Jedną z możliwości stanowi oferta firmy ZebraBus. Przewoźnik oferuje usługi na trasie Katowice - Zator. Jeżeli ktoś wybiera się z tych okolic do parku rozrywki to połącznie tej firmy będzie idealne. Busy kursują w ciągu dnia kilkakrotnie o różnych porach. Bilety można nabyć na stronie internetowej www.zebrabus.pl. Można także dokonać rezerwacji telefonicznej. Koszt biletu dla osoby dorosłej wynosi 44 zł, natomiast dla dzieci 40 zł. Cena dotyczy przejazdu w obie strony. Na zniżki mogą liczyć studenci i seniorzy - 10 % rabatu od ceny początkowej oraz grupy - aż 20 % obniżki ceny.

Kolejną możliwością dojazdu do parku Energylandia jest skorzystanie z kolejki turystycznej. To przy okazji świetna rozrywka dla rodzin z dziećmi, które będą zachwycone. Można podziwiać w trakcie widoki. Kolejka może jednocześnie zabrać na pokład kilkadziesiąt osób, dzięki czemu to dobre rozwiązanie dla grup wycieczkowych. Niewielki pociąg jednak jeździ tylko na zamówienie i ma ograniczenia w kwestii zasięgu. Kolejka może zabrać turystów w odległości do czterdziestu kilometrów od miejscowości Zator.

Osoby zmotoryzowane, które chcą dojechać do parku na własną rękę, także nie będą miały problemu. Najłatwiej dojechać jest wspomnianą trasą autostradową. Na miejscu pod adresem al. 3 maja 2, 32 - 640 Zator znajduje się darmowy parking dla klientów parku. Parking jest duży, więc miejsce postojowe to nie problem.

Na międzynarodowych turystów i przybyszy z daleka czekają także połączenia z pobliskich aglomeracji miejskich. Niestety, im większa odległość, tym bardziej trzeba mieć na uwadze przesiadki na trasie. Z większych miast w okolicy złapiemy kolej czy nawet samolot. Kurs kolejowy z Pragi odbywa się w każdy piątek i niedzielę dla przykładu. W Zatorze można spróbować dotrzeć do bram parku odpowiednią komunikacją miejską lub taksówką. Możliwości dojazdu dla każdego zainteresowanego jest wiele.

 

To może Cię zainteresować