Polecamy...

Rabkoland - atrakcje dla całych rodzin!

19 lipca 2018

Rabkoland to miejsce rodzinnej rozrywki w Rabce-Zdrój, koło Krakowa. To duży lunapark o licznych atrakcjach w rekreacyjnej miejscowości uzdrowiskowej. Wesołe miasteczko imituje średniowieczne miasto, na które składa się 16 ulic i 6 placów. Już na wstępie witają uczestników stylizowane na wykładane kamieniem wieżyczki. Do poszczególnych atrakcji prowadzą drogowskazy i tablice, jak znaki drogowe w każdym normalnym mieście. Jedną z głównych atrakcji miasteczka są ruchome figury, współtworzone z Teatrem Ruchomych Figur, których liczba na chwilę obecną wynosi blisko 254 figury. Na miejscu, jak i również na stronie głównej Rabkolandu można zapoznać się z mapą miasteczka i jego atrakcjami.

Atrakcji w tym magicznym miejscu nie brak dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Z pewnością każdy będzie się tu śmiał i dobrze bawił. Na mapie wyróżniono cztery kategorie rozrywek: rodzinne i ekstremalne, muzea i edukacja, teatry oraz dla dzieci. Poza tym mamy jeszcze szlak ruchomych figur, gry i automaty oraz gastronomie i pamiątki. Na planie miasteczka każda atrakcja zaznaczona jest punktowo, umieszczone również zostały istotne punkty infrastruktury – kasy, toalety, wejścia i wyjścia, przewijalnia dla dzieci. W części „Rodzinne i ekstremalne” znajdziemy takie atrakcje, jak Cyrk Wielki, Music express, Jungle Tower, Dom śmiechu, Straszny dwór czy Safari Train. Do zwiedzenia w ofercie parku są Muzeum Orderu Uśmiechu oraz Muzeum Polskich Rekordów i Osobliwości. W obu miejscach możemy podziwiać niezwykłe eksponaty i dowiedzieć się wielu ciekawostek. Trochę sztuki zaznamy w Teatrze Magii i Teatrze Pacynka. Dzieci ucieszą się z licznych atrakcji, jak Wioska Wikingów, Karuzela Wenecka, Eiffel Tour i wielu podobnych. Głównymi urządzeniami do użytku są w lunaparku karuzele, wagoniki i kolejki. Różna charakteryzacja wyglądu, wysokość i prędkość zapewni szeroki wybór dla odwiedzających. Fani samochodzików mogą świetnie bawić się w elektrycznych autach na torze na przystanku AutoStop. Dostępne są także atrakcje wodne, jak Disco Boat czy Strzelające Gejzery – tam można dodatkowo zmoknąć. Widoki i panoramę całego parku można podziwiać z Wielkiego Młynu. Fani muzyki i figur nie będą zawiedzeni, odwiedzając Wielki Cyrk lub podążając szlakiem ruchomych figur, na którym napotkać można wiele małych scen z różnego rodzaju ruchomymi figurami zwierząt i postaci w akompaniamencie muzyki. Spotkamy tu między innymi krasnoludki, kataryniarza, psy czy krokodyle. Na lubujących się w grach czekają stoły do gry w cybergaja, armatki wodne i kilka innych gier w strefie gier i automatów. Na spragnionych i głodnych w trakcie zwiedzania czekają stoiska z napojami, przekąskami na słodko i słono w strefie gastronomicznej. Nie zbraknie też pamiątek, poza zdjęciami z podróży, można nabyć upominki w miejscowym sklepiku. 

Cennik jest przejrzysty i dobrze zorganizowany. Honorowane są liczne zniżki dla seniorów, dzieci, osób niepełnosprawnych i kobiet w ciąży, a co ciekawe także dla osób o wzroście do 85 cm wysokości. Bilety dla posiadaczy karty dużej rodziny także będą tańsze. Na bilety na dwie godziny przed zamknięciem obowiązuje rabat – koszt takiego biletu to 29 złotych. Bilety można nabyć zarówno jako klienci indywidualni i grupy. Grupy zorganizowane nabędą bilety w atrakcyjnych cenach, więc lunapark jest dobrym pomysłem na szkolne wyjście. Ceny zaczynają się już od złotówki, a najdroższy bilet sezonowy kosztuje 109 złotych. W ofercie są bilety łączone na jednoczesne zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia, a także Muzeum Górali i Zbójników. Bilety można nabyć w kasach biletowych, ale także przez zakup online na stronie głównej. Ceny biletów na kilka lokalnych atrakcji, w zależności od wybranej opcji, można nabyć w cenie 48 lub 39 złotych.

Park otwarty jest codziennie w godzinach od 10 do 18. Dla przyjezdnych własnym autem ważne jest, iż klienci mają dostęp do bezpłatnego parkingu. Na godziny otwarcia wpływ mają warunki pogodowe, gdyż całość parku nie znajduje się pod dachem. W przypadku złej pogody, jak całodzienny deszcze, park może mieć skrócone godziny otwarcia. 

Rabkoland jest doskonałym miejscem dla rodzin z dziećmi, w którym mogą odpocząć i spędzić radośnie czas razem. Poprzez zabawę mogą zacieśniać się więzi między członkami rodziny, pokoleniami, a także relacje koleżeńskie. Rabkoland warto odwiedzić, by zaznać atmosfery radości i magii i przez chwilę poczuć się samemu, jak dziecko w kolorowym, baśniowym świecie.

To może Cię zainteresować