Polecamy...

Termy Bania - pomysł na weekendowy wypad

5 czerwca 2020

​Podhale jest jednym z najpiękniejszych regionów kulturowych południowej Polski. Ta niezwykle malownicza kraina to fantastyczne miejsce do wypoczynku i relaksu o każdej porze roku. Lokalny folklor i unikalna przyroda od wieków stanowią inspirację dla artystów. Niepowtarzalne krajobrazy, urozmaicona rzeźba terenu, rozległe lasy, urokliwe miasteczka, a także mnóstwo atrakcji dla całej rodziny to tylko niektóre z powodów, dla których warto odwiedzić Podhale. Jedną z najbardziej znanych wsi podhalańskich jest Białka Tatrzańska, leżąca zaledwie 24 km od Zakopanego. Położona u podnóża Tatr, od lat przyciąga gości z Polski i zagranicy. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na ciebie w Białce Tatrzańskiej.

Białka Tatrzańska na weekend

Marzy ci się weekendowy wypad na Podhale? Koniecznie wybierz nocleg w Białce Tatrzańskiej! To niewielka miejscowość wypoczynkowa położona w gminie Bukowina Tatrzańska, słynąca ze szczególnych walorów przyrodniczych i atrakcyjności turystycznej. Dla całego regionu charakterystyczny jest klimat górski, jednak w tej okolicy łagodzony przez wysokie nasłonecznienie ze względu na bliskość doliny Tatr Bielskich. Białka Tatrzańska to idealny kierunek podróży o każdej porze roku. Znajdują się tu koleje linowe, wyciągi narciarskie i baseny termalne. Ogromnym atutem miejscowości są doskonałe warunki do szusowania. Fani białego szaleństwa mogą korzystać z licznych wyciągów, a tutejsze stoki nadają się zarówno dla osób początkujących, jak i narciarzy o większych umiejętnościach. Niewątpliwą atrakcją Białki Tatrzańskiej jest piękna architektura: okoliczne budynki nadal wznoszone są z zachowaniem tradycji stworzonego w XIX wieku stylu zakopiańskiego. Przyjeżdżając na weekend do Białki Tatrzańskiej warto także odwiedzić tutejsze wodne miasteczko. Park wodny Termy Bania jest czynny przez cały rok, we wszystkie dni tygodnia. Cennik biletów znajdziecie tutaj: termabania.pl/cennik. Godziny otwarcia Term Bania to 9:00 – 22:00.

Termy Bania – naturalne baseny termalne na Podhalu

Jedną z największych atrakcji Białki Tatrzańskiej jest nowoczesny park wodny Termy Bania z basenami termalnymi. Do idealne miejsce na odpoczynek dla całej rodziny. Obiekt podzielony jest na trzy strefy (Strefę Zabawy, Strefę Relaksu i Saunarium). Każda z nich jest inna, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. W Strefie Zabawy znajdują się atrakcje typowe dla aquaparku. To miejsce szczególnie ulubione przez najmłodszych. Zakręcone zjeżdżalnie, basen ze sztuczną falą i wodne place zabaw sprawią, że nie sposób się tu nudzić. W Strefie Relaksu można się wyciszyć, odprężyć i odzyskać wewnętrzną równowagę w basenach termalnych ze stanowiskami do masażu. Świetnym miejscem na relaks jest także Saunarium. Wizyta w saunie nie tylko niesamowicie odpręża, lecz także ma korzystny wpływ na nasze zdrowie. Saunowanie to doskonały sposób oczyszczenia organizmu, który poprzez pot pozbywa się toksyn i innych szkodliwych substancji. Pocenie się w saunie przyspiesza metabolizm, poprawia wydolność układu krążenia, wygładza skórę i wzmacnia odporność. Z Saunarium mogą korzystać osoby powyżej 16. roku życia. W sezonie letnim goście Term Bania mogą także zażywać kąpieli słonecznych pod gołym niebem. W specjalnie wydzielonej Strefie Letniej znajdują się m.in. Mokry Plac Zabaw, Dmuchany Wodny Plac Zabaw, Suchy Plac Zabaw, 3-torowy Ślizg Wodny, kolorowe zjeżdżalnie dla małych i dużych oraz wygodne leżaczki. Goście mogą brać udział w zajęciach z zumby oraz aqua fitness prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów.
 

 

 

To może Cię zainteresować